İbrahim Kalın’ın açıklamalarına Engin Özkoç’tan  sert tepki: CHP kanadı sessizliğini bozdu

İbrahim Kalın’ın açıklamalarına Engin Özkoç’tan  sert tepki: CHP kanadı sessizliğini bozdu
CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, "Cumhur İttifakı'nı değerler ve ilkeler bakımından sosyolojik bir değerlendirmeye tabi tutarsak, sosyolojisi değersizlik ve ilkesizliktir" dedi.

CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, Millet İttifakı’nın amacının toplumsal kutuplaşma ve ayrışmaya son vererek cumhuriyeti daha demokratik bir hale getirmek ve hukukun üstünlüğünü sağlamak olduğunu belirterek, “Cumhur İttifakı konuşanın yandığı, içinde yer alan hareketin siyaseten geri düştüğü, içindekilerin çıkmak için çabaladığı bir kor kazana dönüşmüştür” ifadelerini kullandı.

Engin Özkoç, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı:  

Cumhur İttifakı'nı değerler ve ilkeler bakımından sosyolojik bir değerlendirmeye tabi tutarsak, sosyolojisi değersizlik ve ilkesizliktir. Çünkü öncelikle sorulması gereken soru “Cumhur ittifakına istikamet veren AKP hangi sosyolojik değerler temeline dayanmaktadır?” sorusudur.

Milli görüşçü mü? BOP’un eş başkanı mı? Haburcu mu? Milliyetçi mi? Muhafazakâr mı? Siyasi tarihi zikzaklarla dolu bir partinin değerler ve ilkelerini belirlemek de çok güçtür.

Bu istikametsizlik nedeniyle ki, Cumhur İttifakı konuşanın yandığı, içinde yer alan hareketin siyaseten geri düştüğü, içindekilerin çıkmak için çabaladığı bir kor kazana dönüşmüştür. Millet İttifakının ilk gün olduğu gibi bugün de istikameti ve değerleri bellidir.

Toplumsal ayrışma ve kutuplaşmaya son vermek, halkımızın özlediği huzur, kardeşlik ve güven ortamının sağlanmasına katkıda bulunmaktır. Cumhuriyetimizi daha demokratik bir hale getirmek ve hukukun üstünlüğünü sağlamaktır.

Yüce Atatürk’ün dediği gibi “Bir istikamette yürümek azminde olan ve hareketinin ayağında bağlı zincirlerle müşküle sokulduğunu gören insan ne yapar? Zincirlerini kırar ve yürür.” Kararlılıkla, değerlerimize inançla yürüyoruz. Bu da birilerini korkutuyor…

engin1.jpgengin2.jpgengin3.jpgengin4.jpgengin5.jpg

  • Yorumlar 1
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş