İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Adalet Bakanı Abdülhamit Gül ile ilgili soruya böyle yanıt verdi. Önce maskesini indirdi sonra gülümsedi

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Adalet Bakanı Abdülhamit Gül ile ilgili soruya böyle yanıt verdi. Önce maskesini indirdi sonra gülümsedi
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Adalet Bakanı Abdülhamit Gül'ün açıklamalarıyla ilgili soruya gülümseyerek yanıt verdi. Soylu cevabında, “Ne programındayız arkadaşlar. Türkiye afet bölgesidir. Ve her birimizin afetlere karşı hazırlıklı olması önemlidir. Teşekkür ederim" ifadelerini kullandı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Twiter'da kendisine hakaret ettiği iddia edilen kişinin adli kontrolle serbest bırakılmasına tepki göstermiş; “45 gündür anam hastanede Annemle fotomun altına küfreden alçak mahkemeye çıkıyor ve adli kontrolle serbest Ne yapmalıyım Bakan olsam ne yazar” ifadelerini kullanmıştı.

“TUTUKLAMA SİPARİŞİ VERENLERE SESLENİYORUM”
Adalet Bakanı Abdulhamit Gül ise, sosyal medya üzerinden kendisine yönelik yapılan çağrılar için "Klavye başına geçip sosyal medyada bana her gün tutuklama siparişi verenlere sesleniyorum. Türkiye Cumhuriyeti bir hukuk devletidir. Burada kanunlar, kurallar, usuller işler; hukuk işler. Bu işleyişi beğenmeyen gider itiraz hakkını kullanır ama yargıya parmak sallayamaz" ifadelerini kullanmıştı.

SOYLU GÜLÜMSEYEREK CEVAP VERDİ
Polis Arama Kurtarma biriminin tanıtım programına katılan İçişleri Bakanı Soylu’ya Adalet Bakanı Gül’ün cevabı soruldu. Soylu ise bu soruya gülümseyerek şöyle cevap verdi:
“Ne programındayız arkadaşlar. Türkiye afet bölgesidir. Ve her birimizin afetlere karşı hazırlıklı olması önemlidir. Teşekkür ederim”.

 

İlgili Haberler

 

 

 

Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş
Tüm Hakları Saklıdır ©
Yeni Çağ Gazetesi

İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel: (0212) 452 40 40
Faks: (0212) 452 40 58