İftira ittifakı

A+A-
Orhan UĞUROĞLU

Türk siyasi hayatında bu kadar çirkin, bu kadar, kirli, bu kadar yalan söylenen ve bu kadar iftira atılan başka bir seçim dönemi asla olmamıştır.

Siyasiler bir yandan "iftiralar" üretirken;

Yandaş televizyonlara çıkartılan uzman kisveli militanlar diğer yandan,

Medya demeye bile utanılan günlük kağıt parçaları öteki yandan, bu iftiraları bayraklaştırarak utanmadan arlanmadan saldırıyorlar...

15 yıl Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanlığı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı yapan ve halen AKP Genel Başkan Yardımcılığı görevini sürdüren Mehmet Özhaseki, "ağır abi" pozları ile başladığı Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı yarışında baktı ki kaybedecek başladı iftiralara.

Özhaseki kaynaklı öz be öz iftiralar:

İftira 1: "Mansur Yavaş ve Millet İttifakı Kandil'den talimat alıyor..."

İftira 2: "Yavaş, belediyeyi kazandıktan sonra Kandil'in talimatlarıyla yönetecek..."

İftira 3: "HDP, Ankara'da Yavaş'ı destekleyecek..."

İftira 4: "25 bin kişi işten çıkarılacak..."

İftira 5: "Yavaş yavaş devrim..."

İftira 6: "Projesi yok..."

İftira 7: "Su parası, bir tarifedir, proje olmaz. Belediye su fiyatlarını yüzde 30 geriye çekti. Şimdi bitti mi Mansur Bey'in tüm projeleri? O zaman yapacağı hiçbir şey kalmadı. Hiç ortalıkta gezmesin"

İftira 8: "Solun adayı ne yazık ki 10-15 senedir 'Adayım' diye geziyor, daha bir tane proje duymadım, kitapçık bastıramadı..."

İftira 9: "PKK'lıları işe alacaklar..."

İftira 10: "Zillet İttifakı adaylarının resimleri var ama altında parti logosu yok..."

İftira 11: "Kızılay Meydanı trafiğe kapatılacak, taksiler sokulmayacak..."

Değerli okurlarım AKP'liler İslam'ın kurallarını Kur'an-ı Kerim'in ayetlerini unuttular mı acaba?

Diyanet İşleri Başkanlığı'nın resmî web sitesinden size Kur'an-ı Kerim'in sadece bir hükmünü aktaracağım.

Nûr Suresi - 23, 24, 25. Ayet Tefsiri

"İftiraya uğrayanlar her zaman Hz. Âişe kadar şanslı olamazlar, kendilerini temize çıkaramaz, iftiranın izini silemezler. Bu sebeple hem iftiraya uğrayıp temize çıkamayanların teselliye ihtiyaçları vardır hem de dünyada ettiklerinin yanlarına kaldığını zannedenlere bir mânevî yaptırım gerekmektedir.

Bu dünya fânidir, ebedî âlemde hesap, kitap, mahkeme, şaşmaz adalet, reddi kabil olmayan tanıklıklar, ispat vasıtaları, dünyadaki ile kıyas kabul etmez büyük cezalar vardır.

İftira edenlerin imanları varsa bunları ve dünya hayatını lânet içinde geçirdiklerini düşünmeleri gerekir. İftiraya uğrayanlar da bu dünyada mâsum olduklarını ispat edemedikleri için üzülseler bile kendilerini yiyip bitirmesinler; bilsinler ki Allah, dünyada yakalarını kurtaran iftiracılara cezalarının tamamını âhirette verecek, onları cümle âlemin önünde rezil rüsvâ edecektir."

Siyasiler için bu hükümler geçerli değil mi?

Lütfen bir kez değil iki, üç kez okuyun ki televizyon karşısında iftiraları peş peşe sıralayan siyasileri dinlerken Kur'an hükmü aklınıza gelsin.

Mansur Yavaş gibi sabırlı bir siyasetçi dahi dayanamadı ve "yeter artık" diyerek Mehmet Özhaseki hakkında Ankara Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulundu.

AKP'lilerin yeni parti kurmaları

Abdülkadir Selvi diyor ki, "Yeni parti kurma çalışmasına gelince, AK Parti tabanında bir umut olarak değil, 'ihanet hareketi' olarak görülüyor."

Peki, sevgili kardeşim Selvi eğer yeni parti ihanet olarak görülüyor ise, merhum Başbakan Prof. Dr. Necmettin Erbakan'ın Refah Partisi'ni terk ederek AKP'yi kuranlar da "ihanet hareketi" içinde mi oldular?

Abdullah Gül liderliğindeki Yenilikçiler, Gelenekçiler ile Fazilet Partisi kongresinde başkanlık yarışına girmediler mi?

14 Mayıs 2000 tarihinde düzenlenen kongreyi küçük bir farkla kaybeden Yenilikçiler 14 Ağustos 2001 tarihinde Recep Tayyip Erdoğan'ın da aralarına katılması ile AKP'yi kurmadılar mı?

O gün "Yenilikçi" diyerek merhum Erbakan'dan koparak AKP'yi kuranlardan bazılarını hatırlatayım mı sana?

Recep Tayyip Erdoğan, Ali Babacan, Binali Yıldırım, Burhan Kuzu, Hayati Yazıcı, Murat Mertcan, Mevlüt Çavuşoğlu, Hilmi Güler, Şaban Dişli.

Sevgili kardeşim Abdülkadir Selvi, bu dünya etme, bulma dünyasıdır biliyorsun...

"İhanet" diye adlandırma hatası yapanlar AKP'nin ne zaman, nasıl kurulduğunu incelesinler.

Sen de o günleri yaşayan deneyimli bir gazeteci, yazar olarak bu siyasi söylemlerle köşeni kirletme Selvi kardeşim...

Bakın Bülent Arınç neler söyledi neler?

"Affetmeyeceğim bir tek şey var; AK Parti'nin karşısında bir başka parti kurup da, onunla AK Parti ile mücadele etmeye yeltenmeleri affedilecek bir şey değildir. Benim, bu yaşımdan sonra artık bana bu şerefleri bahşeden partiye ve Genel Başkana bağlı olmaktan başka bir seçeneğim yok ve bunu da şerefle taşıyacağım."

İlahi Arınç Efendi sen merhum Necmettin Erbakan'dan kopup AKP'yi kurmadın mı?

Demek ki sen de "affedilmeyeceksin..."

Sana "şerefli" bağlılıklar...

 

  • Yorumlar 16
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır ©
Yeni Çağ Gazetesi

İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel: (0212) 452 40 40
Faks: (0212) 452 40 58