İGDAŞ personeli Binali Yıldırım için oy istiyor!

İGDAŞ personeli Binali Yıldırım için oy istiyor!
CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, İGDAŞ personelinin yoksul ailelerin evlerine giderek Binali Yıldırım’a oy istediği yönünde kendisine ihbar geldiğini söyledi. İGDAŞ ise yaptığı açıklamada ziyaretlerin periyodik olarak yapıldığını belirtti..

CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, İGDAŞ personelinin yardıma muhtaç ailelerin evlerini gezerek 23 Haziran’da yapılacak büyükşehir belediye başkanlığı seçiminde Binali Yıldırım’a oy vermelerini istediğini söyledi.

Mahmut Tanal, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda kendisine gelen ihbarları açıklayarak “İGDAŞ A.Ş Genel Müdürü bütün İGDAŞ Kartal bölgesinde topluyor, mühendislerin telefonlarına gelen mesajlarda 1,2,3 Haziran ve 7,8,9 Haziran tarihlerinde müdürler, şefler ve bir kısım personeller olacak şekilde ev ev dolaşıp (özellikle yardıma muhtaç insanların evlerinde)oy istiyorlar, birtakım Ak Parti’nin verdiği şeyleri dağıtıyorlar ( Gıda,eşantiyon vb)Seçime kadar devam edeceğine dair programlar ( hafta sonu tatilleri dahil) yapıyorlar” dedi.

CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, söz konusu iddialar ile ilgili şu ifadeleri kullandı:

“BANA GELEN İHBARI KAMUOYU İLE PAYLAŞIYORUM. Demek ki gönül belediyeciliği değil götür belediyeciliğidir... İGDAŞ A.Ş Genel Müdürü bütün İGDAŞ Kartal bölgesinde topluyor, mühendislerin telefonlarına gelen mesajlarda 1,2,3 Haziran ve 7,8,9 Haziran tarihlerinde müdürler, şefler ve bir kısım personeller olacak şekilde ev ev dolaşıp (özellikle yardıma muhtaç insanların evlerinde)oy istiyorlar, birtakım Ak Parti’nin verdiği şeyleri dağıtıyorlar ( Gıda,eşantiyon vb)Seçime kadar devam edeceğine dair programlar ( hafta sonu tatilleri dahil) yapıyorlar.”

“Görevlendirdikleri personellere mesaj atıyorlar. Çalıştırılan personellere fazla mesai ücretlerini başka yollarla ödeneceğini söylüyorlar; 1 müdür 1 şef, 1 şef 1 mühendis,1 teknik personel gibi 2 li gruplar halinde görevlendirilen personele ayrıca kiralık sivil araçlar (İGDAŞ logosu olmayan) tahsis edilmiş vaziyette.”

“Anlaşılan İGDAŞ’ın bütün varlığını, İstanbul seçimlerini döndürebilmek için harcıyorlar, yazıktır günahtır tüyü bitmemiş yetimin hakkı var o paralarda var. İstanbul Valisi yapılanların hukuksuz olduğunu bilmenizi gereğini yapmanızı aksi takdirde peşini bırakmayacağım.”

tabnal1.pngtana2.pngtanal3.pngtanal4.pngtanal5.png

İGDAŞ’TAN AÇIKLAMA

İGDAŞ, “iddialara konu olan ziyaretlerin İstanbul Büyükşehir Belediyesi bünyesinde, empati ziyaretleri kapsamında periyodik olarak yapıldığını, sadece yönetici personelin gönüllülük esasına göre katılım gösterdiğini” ileri sürdü. Yapılan ziyaretlerin herhangi siyasi bir kimlikle yapılmadığı ve siyasi amaç taşımadığı savunularak, “Dolayısıyla oy istemek asla söz konusu değildir” denildi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin sosyal yardım verdiği vatandaşların evlerine yapılan ziyaretlerde siyasi içerikli bir hediyenin dağıtılmadığının da savunulduğu İGDAŞ açıklamasında, “Hediye geleneksel olarak bayramlaşma vesilesiyle götürülen bir kutu çikolatadan ibarettir” ifadelerine yer verildi.

  • Yorumlar 1
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş
Tüm Hakları Saklıdır ©
Yeni Çağ Gazetesi

İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel: (0212) 452 40 40
Faks: (0212) 452 40 58