İkinci Ersun Yanal...

A+A-
Murat TAŞKIN

Trabzonspor’da ikinci Ersun Yanal dönemi başladı. Kötü mü oldu? Ya da kötümü olur? Birinci döneminde tek çivi dahi çakmamış olan Halilhodziç, ikinci kez gelip kısa sürede 80 milyon lira zarar verdirip, hak etmediği 5 milyon lirayı da cebine koydurup, kadroyu da darmadağın edip çekip gittiğine göre, Ersun Yanal’ın gelişine “kötü” demek haksızlık olur.

Zaten, kötü örneklere bakıp da Yanal’ın gelişi ile ilgili değerlendirme yapacak isek, bunun altından kalkamayız. Çünkü, son yıllarda, hele hele son günlerde Trabzonspor’da öyle şeyler yaşandı ve iyi şeyler de hiç olmadı ki. Onun için Ersun Yanal gelişine biz “Nereden baktığına bağlı” diyerek cevap arıyoruz. Birileri hala, her şeyi bir kenara koymuş, Trabzonspor’un köküne kibrit suyu dökmeye başlayan şike davasından bakıyor. Hem de, Trabzonspor’un tek ve en büyük hedefi, işi bu imişcesine.. Hem de Türkiye’de şikenin olmadığı yer kalmadığını görmüyorcasına.
Haber verin
Biz nereden bakıyoruz? Ersun Yanal, işini bilen, bilimsel verilere dayalı çalışan, mevcut şartlarda olabileceklerden en iyilerden birisi. Ben şahsen, şartlara da bakıp Trabzonspor için en uygun olanının halâ Hami Mandıralı olduğunu düşünmüyor değilim.
Ama, iş benim, dahası Trabzonspor camiasının çoğunluğunun bile düşünmesiyle olmuyor. Düdük parayı bulan, mühür ise “Yönetim benim” diyenin elinde olduktan sonra, ne derseniz deyin, ne yaparsanız yapın.
Çünkü, bu ülke sadece Trabzonspor’u ile değil tepeden tırnağa tüm kurum ve kuruluşları ile hatta ahalisinin büyük kısmı ile Kitap’daki doğrudan çok ama çok uzaklaşmış bir seyir içinde. Sonuç itibariyle el cümle; Yanal ne yapar? Ya da yapabilir? Şurası kesin ki, Halilhodziç gibi yapmaz. Ondan çok daha iyisini yapar. Hem de bu kadro ile. Ancak, Hacıosmanoğlu gibi, “Trabzonspor tarihinin en iyi kadrosunu kurduk” masalına kanarak “Şampiyon olur” kesinlikle diyemem. Görünen köy kılavuz istemez.
Son bir tavsiye, Trabzonspor’u hala 2010-11’de yaşananlar üzerine duranlara. Bu oyalama ve yuvarlama taktiğinin kurbanı olmaktan vazgeçin. Bu ülkede tepeden tırnağa şikenin olmadığı bir yer, iş bulursanız bana da haber verin. Görüp de mutlu olayım.

  • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları