"İktidarda kalabilmek için taviz veriyorlar"

"İktidarda kalabilmek için taviz veriyorlar"
Gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunan Yurt Partisi Genel Başkanı Sadettin Tantan, "Bu iktidar, iktidarda kalabilmek için taviz üstüne taviz veriyor. Muhalefetin, terör örgütlerini ortadan kaldırmak için söylemi ve projesi yok" dedi.

Fatih ERBOZ/Ankara

Yurt Partisi Genel Başkanı Sadettin Tantan, "Seçimden sonra korkarım ki Türkiye farklı sıkıntılarla karşı karşıya kalabilir. Örgütlü suçun derebeyleri iktidarı kaybetmemek adına farklı bir çaba içinde sahada olabilirler. Seçime doğru giderken Türkiye'de en küçüğünden, en büyüğüne örgütlü suçun derebeyleri kendi çıkarları adına Türkiye'de bütün değerlerin yok edilişini de beraberinde getirdi" dedi.

Türkiye'nin PKK ve PYD ile mücadele etmekte yetersiz kaldığını ifade eden Tantan, bunun topyekûn olacağını belirtti. Tantan, terörist ile mücadelenin kolluk, güvenlik güçlerine havale edildiğini, siyasilerin nutuk attığını söyledi.

Terör örgütlerinin mal varlıklarına, yurt içinde ve yurt dışında medya yapılanmasına el konulmadığını, PKK'nın yurt dışındaki bürolarının kapattırılmadığını ifade eden Tantan, şöyle devam etti: "Bu terör örgütlerine silah ve eğitim veren, uluslararası alanda onları koruyanlar belli. Bilinen sorunları kökünden çözeceği yerde onları bir çıkar malzemesi olarak kullanıp daha da büyütüyor. PKK'nın hareket kabiliyetini tamamen ortada kaldırmak istiyorsanız, öncelikle mal varlıklarına el koyacaksınız. Bunun yanısıra eş zamanlı medya yapılanmasına sosyal medyasına el koyacaksınız. Sadece Türkiye'de değil, yurt dışında da çalışacaksınız. Avrupa'da çok etkili Türk vatandaşlarını tehdit ediyorlar. Muhalefetin Türkiye'yi tehdit eden silahlı ve silahsız örgütleri ortadan kaldırmak için söylemi ve projesi yok. Organize suç örgütü olan PKK'nın aleni bir siyasi yapılanması HDP'den medet uman siyasi iradeden bir şey olabilir mi? OHAL'le alakası olamayan kararlar çıkıyor. Meclis de ortadan kaldırılıyor kanun hükmünde kararnamelerle ülke yönetiliyor."

  • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş