İktidarı çıldırtacak açıklama. Fatih Portakal, HDP ve AKP arasında eski defterleri açtı

İktidarı çıldırtacak açıklama. Fatih Portakal, HDP ve AKP arasında eski defterleri açtı
Gazeteci Fatih Portakal, kişisel Youtube kanalından gündemi değerlendirmeye devam ediyor. Portakal son olarak yaptığı yayında, ‘Samimiyetsiz süreç’ olarak nitelendirdiği çözüm süreci ile ilgili ‘İktidar bir şeyler vaat etmiş. Bunların neler olduğunu az çok biliyoruz” ifadelerini kullandı.

Gazeteci Fatih Portakal, kişisel Youtube hesabından gündeme ilişkin açıklamalar gerçekleştirmeye devam ediyor. Portakal, son olarak İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve HDP Genel Başkanı Pervin Buldan arasında yaşanan diyaloğa dikkat çekti. Portakal, ‘samimiyetsiz süreç’ olarak adlandırdığı çözüm süreci ile ilgili şu ifadeleri kullandı:

Süleyman Soylu’ya bir dakika dedi. Aslında biz o samimiyetsiz süreçte neler olduğunu biliyoruz ama Pervin Buldan neler açıklayacak diye merak ediyordum. Açıkçası ‘Dağ fare mi doğuracak’ diye merak ediyordum. Açıkçası samimiyetsiz süreçte iktidar tarafından bir şeyler vaat edilmiş. Pervin Buldan dedi ki biz hükümetin isteği ve ricası ile İmralı’ya gittik. Bizden önce devlet gidiyordu, biz sonra İmralı’ya gidiyorduk.

Ancak ben, size iktidar neleri vaat etti. Bunları merak ediyoruz. AKP ve HDP olarak inanan insanları nasıl kandırdığınızı merak ediyoruz. Benim kafamla baktığımızda süreç vardı ve sürece sürekli laf sokanlar vardı. Birbirlerinden nefret ediyorlardı, açın bakın. Bunlar arşivlerde var. İkisi de menfaat için bir şeyler yapıyordu. İktidar zaten açıklamaz, HDP olarak size ne vaat edildi, bunu ben bilmek istiyorum.

 

 

 

Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş
Tüm Hakları Saklıdır ©
Yeni Çağ Gazetesi

İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel: (0212) 452 40 40
Faks: (0212) 452 40 58