"İktidarın FETÖ ile mücadele ettiği yok"

"İktidarın FETÖ ile mücadele ettiği yok"
İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Şenol Bal, gruplarının Meclis'e verdiği "FETÖ'nün siyasi ayağı ve Çorlu tren kazası araştırılasın" önergelerinin AKP ve MHP oyları ile reddedilmesini eleştirdi.

Alp Eren KAYA / Ankara

Tüm bu konuların partiler üstü olduğunu ifade eden Bal, "Bu talepleri muhalefet de, iktidar da getirse desteklenmesi gerekiyor" dedi. FETÖ'nün siyasi ayağı ortaya çıkarılmadan mücadele edilemeyeceğini belirten Bal, şunları söyledi: "Muhalefetten gelen her şeyi reddediyorlar. Fakat FETÖ meselesi daha özel bir konudur. Anlaşılan o ki FETÖ'nün siyasi ayağının ortaya çıkmasını istemiyorlar. Çünkü FETÖ ile yan yana görüntü veren birçok milletvekili bugün yine aynı partiden milletvekili. Bir örgüt yapılanmasının siyasi ayağını ortaya çıkarılmadan mücadele edemezsiniz. Bürokratik alanlarda bu kadar palazlanmalarına kimler imkan verdi, kimler yan yana geldi hepsi ortaya çıkarılmalıdır. Fakat bunların kim olduğunu milletimizde biz de biliyoruz.  Ayrıca iktidarın FETÖ ile mücadele ettiği falan yok. FETÖ'yü muhalefeti korkutma aracı olarak kullanıyorlar."

Çorlu tren kazasının araştırılmasını da AKP ve MHP'nin reddettiğini ifade eden Şenol Bal, tüm bu konuların partiler üstü olduğunu, İYİ Parti'nin milletin yararına olan her üzerine düşeni yapacağını kaydetti. Ülkede demokrasi olmayışına şaşırmadıklarını vurgulayan Bal, şöyle devam etti: "İktidar kanadı  çoğulcu demokrasiyi çoğunlukçu demokrasi olarak değerlendiriyor. Bu nedenle milletimizin menfaatine olacak konularda dahi 'güç biz de istersek reddederiz istersek getiririz' mantığı ile bakıyorlar. Bu doğru bir yaklaşım değil. İnsanlarımız hayatlarından oluyor. Bizler muhalefetimizi yapıcı yapmaya çalıyoruz.

  • Yorumlar 5
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş