İktidarsız iktidar hesap verecektir!

A+A-
Özcan YENİÇERİ

AKP, kendisine darbe yapıldığından yakınıyor. AKP'nin kurmaylarının söylediğine göre her türlü kötülüğün kaynağı olan Paralel Yapı, devletin derinliklerinde AKP'nin yetki alanına sızmış. AKP'ye darbe yapmış. Başbakan Erdoğan ve AKP'li yetkililer diklenmeden dik durmuşlar (!) ve paraleli püskürtmüşler.Haşhaşi, virüs, sahte peygamber, vatan haini gibi vasıflara sahip paralel AKP'nin denetimi altındaki devlete sızmış. Bu yapı devletin en hassas yerlerine böcek yerleştirmiş, yargı yapmış, kumpas kurmuş, casusluk yapmış ve dinleme gerçekleştirmiş! O sırada AKP iktidarının yetkililerinin elleri elma toplamakla meşgulmüş! Söylenenler gerçekse AKP, halktan aldığı egemenlik hakkını kullanamamış, devleti yasalara göre işletememiş ve yönetememiştir. AKP'lilerin söylediklerine göre "istedikleri her şeyi verdikleri" bir yapı, saflıklarından ve iyi niyetlerinden yararlanarak devletin bir kısmını ele geçirmişler.

AKP kadroları 17/25 Aralık yolsuzluk ve rüşvet operasyonu olunca durumu anlamışlar 'yetişin paralel bize darbe yapacak'diyerek kamuoyunu aydınlatmışlardır.

AKP ile organik ilişkili medya ve diğer kesimler her gün devlete sızmış paralel yapının hainliklerini anlata anlata halkı uyarıyor. İyi de ediyorlar. Çünkü halk AKP'nin devleti nasıl yönettiğini böylece gayet iyi anlıyor. AKP'lilerin anlattıkları gerçekte tek başına iktidar olan bir zihniyetin yetmezliğinin, beceriksizliğinin, saflığının, gafilliğin ve nihayet iktidarsızlığının itirafıdır! Öyle ki AKP'li yetkililer, sürekli olarak kendi yönetimi ve denetimi altındaki devleti yönetemediklerini eskilerin deyimiyle,  'merdi kıpti şecaat arz ederken sirkatini söylermiş'misali ifade etmiş oluyorlar. AKP'liler diyorlar ki paralel devletin derinliklerine sızdı, haberimiz olmadı. Paralel, TSK'ya kumpas kurdu bize de savcılığını yaptırdı, ayıkamadık!  Paralel yapı yargıya, TÜBİTAK'a emniyete her önüne gelen yere sızdı bize de yalnızca sızlanmak düştü! Saflığımızdan paralel, devlet ve kurumları ağzına kadar casus, ajan ve istihbaratçıyla doldurdu. AKP açıkça '17/25 Aralık'ta ayakkabı kutularımızı, kasalarımızı, saatleri ve sıfırlama söylemlerimizi paralel yapı ortaya çıkarınca uyandık' diyor. Ondan sonradır ki, paralel... paralel var(!) diye halkı uyardık. AKP bir değil tam üç paralel devlet tarafından kendisine darbe yapıldığını iddia ediyor. Bunlar AKP'ye karşı KCK tarafından 6/7 Ekim 2014'te, diğeri Pensilvanya tarafından 17/25 Aralık 2013'te, üçüncüsü de Çarşı Grubu önderliğinde 27 Mayıs 2013 sonrası Gezi darbesi olarak gerçekleşmiş!  AKP iktidarı on iki yıldır iş başındadır. Kendi ifadelerine göre iktidarda olduğu dönemde üçüncüsü bir yana, devleti iki paralel yapı arasında paylaştırmış. Birisi Güneydoğu'da KCK adlı somut paralel yapı; yargı yapıp, vergi topluyor, yol kesip özerklik ilan ediyor. İkincisi de Ankara'daki paralel yapı, hükümeti izleyip, dinleyip, şantaj yapıyor! Bununla da yetinmiyor bir de darbe yapıyor. Kahraman AKP ise KCK'yı pazarlık ve sözleşme ile durduruyor. Pensilvanya'nın paralel yapısını ise ayakkabı kutularını, kasaları, çikolata kutularındaki dolarları ve bakan çocuklarını koruma altına alarak koruyor. AKP, kendisine karşı yapılanların darbe olduğunu söyleyerek, paralel yapıya operasyon yapıp, hesap sorduğunu halka anlatıyor.

AKP, gerçek terör örgütü olan KCK ile müzakere yaparken, bir zamanlar içtikleri su ayrı gitmeyen diğer paralel yapıya da operasyon yapıyor. AKP, ülkenin birliğini ve bütünlüğünü tehdit eden gerçek terör örgütünü ve eylemlerini görmezlikten geliyor. Buna karşın gazetede haber yapan, elinde kamera ile dizi çeken ve senaryo yazan insanları terör örgütü mensubu olarak ilan ediyor! AKP'li yetkililerin yaptıkları değil ama söyledikleri doğruysa, AKP, milletten aldığı egemenlik hakkını paralel devletlerle paylaştığı ve onları devlete ortak ettiği için hesap verecektir! Bu kaçınılmaz akıbettir.

  • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları