İlker Başbuğ'a vatandaş mektubu...

A+A-
Behiç KILIÇ

Balıkesir Bandırma’dan, emekli polis memuru olan okuyucumuz Sayın Mustafa Peksak, Genelkurmay Başkanı Başbuğ’a yazdığı mektubu bize de gönderip yayınlamamızı istedi.. Bu isteğini yerine getiriyorum.
“Sayın İlker Başbuğ Orgeneral.. Genel Kurmay Başkanı..
07.12.2009 Günü TOKAT İlimizde, hain pusu sonucu 7 Askerimiz şehit edilmiş, 3 askerimiz de yaralanmıştır
 Televizyonları seyrettiğimde,
Güneydoğuda ayaklanma görüntüleri, Türk Bayrağı yakılması, Bölücü
kürdistan bayrağı açılması, Bölücübaşının resimlerinin taşınması, şehit cenazalerinde ve diğer vilayetlerimizde,
vatandaşlarımızın bu manzaraya kızarak Türk Bayrağıyla yürüyüş yapmak istemleri ve Polis Teşkilatının Türk Bayraklı yürüyüşe izin vermemesi, bölücü başlı afişli yürüyüşe ise hiçbir müdahale etmemesi, beni bir vatandaş olarak üzmektedir. Emekli Bir Güvenlik Görevlisi olarak da hizmetimin boşa geçtiğini
düşünmekteyim.
Türkiye Cumhuriyetinin Kurucusu Büyük Önder Atatürk asker kökenli olup Demokrasiyi-Cumhuriyeti kurarak yaşatmış ve diğer kurumlara verdiği gibi, Türk Silahlı Kuvvetlerinede cumhuriyeti-demokrasiyi-ülkeyi koruma ve kollama görevi vermiştir.
Günümüzde,
Türk Silahlı Kuvvetleri Mensuplarının, Darbeci-Çeteci olduğu, Güneydoğuda faili meçhul cinayetler işleyen, bütün karanlık işlediği askerler tarafından yönlendirildiği ve yapıldığı görüşü topluma MEDYA vasıtasıyla empoze edilmektedir.
ABD Ordusuna-Çin Ordusuna-Rus Ordusuna-İsrail ordusuna güvenmiyorum. Türk Silahlı Kuvvetlerine güveniyorum. Güvenmek suç ise bu suçu bilerek ve isteyerek işlemiş bulunuyorum.)
 Sizin çalışmalarınızı överek-Takdir edip-size madalya takarak ödüllendiren Amarika Birleşik Devletlerinin gerisinde kaldığım için çok üzgünüm. Amerikanın bir bildiği vardı ki size MADALYA takarak bilgeliğinizi tescillemiştir. Bende affınıza sığınırak, ülkeninin bir iç savaş sonucu parçalanarak bölüneceği ENDİŞESİ taşıdığımdan, endişemin yerinde olup olmadığının tarafıma sizin şahsınızca, bildirilmesini arzu ettiğimden size bu mektubu gönderiyorum.
(Özel kalem müdürünüz veya başka bir komutanımızca cevaplandırılmaması-Bizzat Şahsınızca cevaplandırılmasını arz ederim.)
 SAYIN İLKER BAŞBUĞ,
 Ülke içerisinde Huzur ve Güveni sağlamak için daha ne kadar hain pusuya düşürülmüş asker şehidi vereceğiz. Ben Emniyet Teşkilatında çalışırken Polis Müdürleri 7-8 polis şehit verildiğinde, İstanbul’da ya istifa ettiler ya da hükümetten kanun istediler. Kanun çıkmayınca da istifa ettiler.
Siz her Asker Şehit edildiğinde
istifa ya da kanun değişikliği istiyor
musunuz.?
 SAYGILARIMLA SUNAR-CEVABINIZI BEKLERİM. 8.12.2009
 Sayın Mustafa Peksak’ın açık adresi ve telefonu bende var.. Sayın Başbuğ ona yazmak ya da konuşmak isterse takdim ederiz.. Bu mektubu yayınladım çünkü bu tür yaklaşımlar, vatandaşlar arasında yoğun..

Yazarın Diğer Yazıları