İmamoğlu: "Allah akıl versin"

İmamoğlu: "Allah akıl versin"
YSK'nın kararı ile mazbatası elinden alınan Ekrem İmamoğlu, Penfik'te yaptığı konuşmada "Bakın ben bütün iftiralara rağmen hiç kimseye kötü söz söylemedim. Onların hepsini Allah’a havale ettim. Allah akıl versin" şeklinde konuştu.

Mazbatası elinden alınan CHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu, seçim çalışmaları kapsamında Pendik’te halk buluşması düzenledi.

İmamoğlu, Pendik’te yaptığı konuşmasında şu ifadeleri kullandı:

“Bu şehrin 200 bin insanına iş bulacağız, göreceksiniz. Bu şehrin kadınına özel bir önem vereceğiz. Bu şehrin kadınlarının emeğinin karşılığını alabildiği bir kent olacak İstanbul. Aynı zamanda kadın emeğini haneye gelir olarak taşıyacak bir sistemle buluşturacak İstanbul halkını.

“Kreş çok önemli. Önceliğim, bu şehrin çocukları ve anneleri olacak. Bu şehrin Kadıköy’deki çocuğunu Pendik’teki çocuğuyla eşitleyeceğim. Sultanbeyli’deki çocuğunu Beşiktaş’takiyle eşitleyeceğim. Bundan dolayı en başta dedim ki İstanbul’un her mahallesine kreş açmayı hedefliyorum. Gelir gelmez çocuk sayısının en yüksek olduğu 150 mahallesinde kreş açacağız.

“Biz bu şehrin insanlarına ‘hizmet etmeyi unutmuş bu yönetimden sizi kurtaracağız’ dedik. Biz bu şehrin yoksulluğunu paylaşacağımızı söyledik. Bu şehrin ihtiyacı olan insanlarına katkı sunacağımızı söyledik. İndirimlerden bahsettik. Özellikle ulaşım indirimlerinden bahsettik. Özellikle öğrencilerimize dedik ki, kartlarınızın fiyatını indireceğiz. 0-4 yaş arası çocukalarımızı anneleriyle beraber bedava gezdireceğiz dedik. 6 yaşına kadar ücretsiz taşımayı 12 yaşına çıkaracağız dedik.

“Değerli dostlar, biz siyasetin dilini değiştirdik. Siyasetin tavrını ve tarzını değiştirdik. Bakın ben bütün iftiralara rağmen hiç kimseye kötü söz söylemedim. Ne yaptım? Onların hepsini Allah’a havale ettim. Hatta Allah onları affetsin dedim. Hatta bir dua daha edelim. Allah akıl versin. Siz de dua edin, herkesin güzel yaradanından nimetlenmesini istiyorum. Bu kardeşiniz bu dilden asla vazgeçmeyecek.

“Buraya bizi dinlemeye gelen melek gibi çocuklarımızın huzurunda ben hep güzel konuşacağım, hiçbir anne babayı mahçup etmeyeceğim. Ve sevgili gençler, çok önemli bir seçim bu, niye biliyor musunuz?Özellikle gençlerin geleceği için, bu güzel ülkede ve İstanbul’da güçlü hayallerini gerçekleştirebilmeleri için bu seçim çok önemli. Bu 39 ilçenin her mahallesindeki gençlerin sorunlarını çözmeye, 350 bin okutamadığımız/meslek sahibi gençlerin derdini çözmek için çok geniş adımlar atacağız. Bu şehirde herkesi iş güç sahibi, üreten yapacağız. Gençlerin Ekrem abisi olmaya geliyorum.

Anlaşmamız gereken şeyler var:

“1- Hepinizden eşinize dostunuza çevrenize akrabanıza bakmanızı istiyoruz. Tatilden dönmüşler mi, bayramdan dönmüşler mi, bunları kontrol edeceğiz.

“2- Kalan 12 günden sizden istirham ediyorum, çevrenize anlatın, bu şehrin yeni bir yönetimle, ahlaklı ve erdemli bir yönetimle ne kadar güzel günlere kavuşacağını anladın. Herkes işinde, gücünde, otobüste nerede olursa, güler yüzlü tanışmaya, münakaşa etmemeye, propaganda yapmaya ve bu süreci bizimle beraber geçirmeye hazır mıyız?

“3- 23 Haziran günü hep birlikte önemli bir vazife yapacağız. Uydurma gerekçelerini bile üretemeyecekler. Öyle sıkı güvenlik önlemleri alacağız ki, hep birlikte bu ülkenin demokrasi mücadelesine katkı sunacağız. Bunu yapmaya hep birlikte hazır mıyız

“Ben de 24 Haziran’dan sonra sizi yine pırıl pırıl bir güne uyandırmaya, çok çalışmaya söz veriyorum. Sizden isteğim, özellikle bundan sonra gördüğünüz herkese güler yüzünüzle deyin ki ‘Ekrem İmamoğlu size bir şey söylememizi istedi: Her şey çok güzel olacak!’. Kesinlikle olacak, her şey çok güzel oluyor bile. Hepinizi çok seviyorum. Çok çalışacağız, hep birlikte kazanacağız."

  • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş