İmamoğlu o talimatın verdi: "Hepsini durdurun!"

İmamoğlu o talimatın verdi: "Hepsini durdurun!"
17 gün süren sayımların ardından mazbatasına kavuşan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, belediyedeki rutin işler dışında kalan tüm ihale ve harcamaları durdurdu.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, mazbatasını almasının ardından ilk imzasını attı.

İmamoğlu, İBB’deki belediye iştiraklerinin rutin görevlerini sürdürmesini isterken, ikinci bir emre kadar bu kapsamın dışında kalan; “ödeme, harcama, ihale, doğrudan temin, mal ve hizmet alımı, personel alımı, araç kiralama, alım satım, gayrımenkul kiralama, alış ve satış” benzeri tüm işler ve işlemleri durdurdu.

İBB'NİN TÜM DİJİTAL KAYITLARI İNCELENECEK

Öte yandan İmamoğlu, İBB’nin tüm kayıtlarını incelemek üzere, Emine Sema Ballı ve Kaya Albayrak ile üç uzmanı görevlendirdi. Bu görevlendirme kapsamında belediyenin elektronik veri tabanı ve altyapılarında her türlü inceleme ve araştırma yapılacak.

İşte o belgeler: 

whatsapp_image_2019-04-18_at_22_39_31_1.jpg

d4dil6bwaau_i_x.jpg

İBB'DEN AÇIKLAMA

İlgili yazıyla amaçlanan İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Bağlı Kuruluşların elektronik veri tabanı ve alt yapılarının Yedeklerinin ve Log kayıtlarının, Bilgi Güvenliği Standartlarına uygun olarak, 31.12.2018, 31.03.2019 ve 18.04.2019 tarihli olmak üzere, Büyükşehir Belediyesinin dijital arşivinde tutanak ile kayıt altına alınması ve İBB veri merkezinde muhafaza edilmesi olup kurum dışına herhangi bir bilginin çıkarılması söz konusu değildir.

Bütün iş ve işlemler Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ve ilgili mevzuat çerçevesinde; ilgi yazı ile görevlendirilen İstanbul Büyükşehir Belediye Müfettişlerinin başkanlığında yapılacak olup İstanbul Büyükşehir Belediyesi Bilgi İşlem Daire Başkanlığında mevcut yetkilendirilmiş bulunan kişilerin nezaretinde gerçekleştirilecektir.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

İlgili Haberler
Cihaner: "Veri kopyalama talimatı iç işlemdir, mahkeme durdurma kararı veremez"İBB'deki veri kopyalamaya durdurmaEkrem İmamoğlu, o soruya böyle cevap verdiEkrem İmamoğlu'ndan İBB çalışanlarına mektup
  • Yorumlar 8
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş