İnce'nin partisi için iki seçenek

İnce'nin partisi için iki seçenek
Cumhuriyet Halk Partisi'nden istifa ederek yeni parti kurma çalışmalarına hız veren Memleket Hareketi Lideri Muharrem İnce'nin yeni kuracağı partinin adının Umut ya da Memleket seçeneklerinden biri olacağı iddia edildi.

Cumhuriyet Halk Partisi'nden 3 milletvekili ile birlikte istifa ederek yeni parti kurma çalışmalarını hızlandıran Memleket Hareketi lideri Muharrem İnce'nin yeni partisinin ismi ile ilgili 2 seçenek ortaya atıldı. 

Geçtiğimiz günlerde Kapadokya'da 3 gün süren toplantıda parti programını hazırlayan İnce ve kurmayları, bugün Ankara'da parti programı ve tüzüğüne son şeklini vermek üzere toplandı. Başkent'te otelde bir araya gelen İnce ve ekibi, partinin ismi, logosu, müziği ve tüzüğü ile ilgili son değerlendirmeleri yapacak.

DHA'nın haberine göre, partinin ismiyle ilgili 'Umut Partisi' ve 'Memleket Partisi' seçeneklerinin masada olduğu öne sürüldü.

Toplantıya, CHP'den istifa eden isimlerin de katıldığı belirtildi. Öte yandan partinin genel merkezinin de tutulduğu, binada tadilat çalışmalarının sürdüğü ifade edildi.

"ÖNÜMÜZDEKİ GÜNLERDE AÇIKLAYACAĞIZ"

Muharrem İnce, toplantı için otele girişte DHA'ya açıklama yaptı. İnce, partinin ismi, tüzüğü ve programı hakkında detayları konuşacaklarını belirterek, "Programı tartışacağız bugün. Türkiye'nin değil Avrupa'nın en çağdaş tüzüğü bizimkisi olacak. Ayrıntıları açıklayacağım önümüzdeki günlerde. Genel başkanı üyeler seçecek. Cumhurbaşkanı adayını üyeler seçecek. Kota değil fermuar yöntemi olacak. Bir kadın bir erkek olacak. 'Kota' deyip kimseyi kandırmayacağız. Gerçek demokratik bir tüzük olacak. Önümüzdeki günlerde partinin ismi, logosu, müziği, tüzüğü, programını açıklayacağız" dedi. 

 

 

 

 

Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş
Tüm Hakları Saklıdır ©
Yeni Çağ Gazetesi

İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel: (0212) 452 40 40
Faks: (0212) 452 40 58