İnsanlık düşmanı çeteler!

A+A-
Özcan YENİÇERİ

Toplumun bir kesiminde kriz, kıtlık ya da bunalım zamanlarında zuhur eden bir fırsatçılık hastalığı var. Onlar her ramazan ayı yaklaştığında ya da bir mala duyulan ihtiyaç arttığında derhal stokçuluk, istifçilik ederek kıtlık yaratır ardından da fiyatları artırırlar.

Toplumsal dayanışmaya en fazla ihtiyaç duyulduğu dönemlerde inanç ve ahlaki değerleri bir kenara bırakarak kazanç hırsıyla hareket ederler. Bu kesimin dinleri, imanları, ahlakları ve ideolojileri paradır. Para hırsı için yapmayacağı alçaklık ve ihanet yoktur. Hiçbir İslami, ahlaki ve insani değer onların umurlarında bile değildir. Dinleri imanları paradır.

Bu kesimin savaş halinde dahi para ve kazanç hırsından başka düşündüğü bir şey yoktur. 1974'de Kıbrıs Barış harekâtı sırasında ABD, Türkiye'ye çok ağır bir ekonomik ambargo koymuştu. Bu kesim adeta ABD ile birlikte hareket ederek piyasadan tüketim maddelerini, özellikle margarin, sigara ve tüp gazı piyasadan çekip fiyatlarını artırmışlardı.

Sahte içki ve dezenfektan üreten çeteler!

Bu kesimden daha vahimi ve insanlık düşmanı kesim de sahtecilik yapan çetelerdir. Bunların ürettiği sahte içkiler her yıl onlarca insanın ölümüne neden oluyor. Bu örgütlenmiş insanlık düşmanı çeteler her ortamda sahtekârlık yapmaya devam ediyor.

Güncel olarak medyaya düşen haberlerde İstanbul'da bir hafta içerisinde peş peşe yaşanan sahte içki zehirlenmeleri sebebiyle hayatını kaybeden kişilerin sayısı 7'ye yükselirken, polis harekete geçti. Zeytinburnu'nda belirlenen sahte içki üreten adreslere düzenlenen operasyonda iki şüpheli gözaltına alınıyor. Sahte içki üretiminde kullanılan malzemelere el konuluyor.

Bu defa Adana'da, evinde içki ürettiği öğrenilen bir adam başka bir yerden aldığı içkiyi içtikten sonra rahatsızlanıp ölüyor.

Cenazesinde şahsın yakını, ölen kişinin 'tekel bayiinden etil alkol almak isterken kendisine metil alkol verildiğini ve şişenin de bandrollü olduğunu' söylüyor. Adana, Mersin, Osmaniye ve Niğde'de son 22 günde 23 kişi metanol zehirlenmesinden hayatını kaybettiği de basında yer alıyor.

Bu sahte içki üreten çetelerden bir gurup mezarlıkta içki üretirken yakayı ele verdiği haberleri de medyaya düştü. Mezarlıktaki ölülerin arasında bile insanlık düşmanlığı yaparak sahte içki üretmek sözün bittiği yer olsa gerek.

 Bunların ardından bir başka çete unsuru da, polisin bir ilçede iki otele düzenlediği operasyonda çeşitli markalarda 100 cc'lik 24 şişe kaçak içki ile sahte alkol yapımında kullanılan 35 litre sıvı ele geçirildiği haberleri duyuldu.

Millet koranavirüs'ten canını kurtarma derdinde insanlık düşmanları da insanların hayatlarını tehlikeye atarak ceplerine para doldurma derdinde.

Bu kesimin ahlak düşüklüğü sahte içki üretmekten ibaret değildir. Koronavirüs nedeniyle evlerine kapanan, hareket alanı ve sosyal ilişkileri sınırlanan insanlara karşı yeni tür sahtekârlıkları bu cenah piyasaya sürüyor.

Koronavirüsten korunmak için halka temizlik ve el dezenfektanı yapılması uzmanlar tarafından öneriliyor. Bu sahtekârlar grubu derhal harekete geçiyor ve halkın sağlığına ihanet ederek sahte el dezenfektanı üretip piyasaya sürmeye başlıyor.

Polisin İstanbul'da yaptığı operasyonda, 3 bin şişe satışa hazır dolumu yapılmış sahte dezenfektan ve 40 bin boş şişe, dezenfektan yapımında kullanılan 5 ton etil alkol ele geçirildi.

Başkentte ise polisin yaptığı operasyonda 7 ton 960 kilogram sahte temizlik malzemesi  ve 1 ton 220 kilogram el dezenfektanı ele geçiriliyor ve 4 şüpheli gözaltına alınıyor.

Böyle zor durumlarda meydana gelen bu fırsatçılık ve hainlik, şeytanın aklına bile gelmez!

Unutmamak gerekir ki, ele geçirilenler sahte üretimlerin yalnız bir kısmıdır!

Sağlıklı kalmak için daha fazla dikkat!

 

dfs-004-001-011.jpg

  • Yorumlar 7
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yazarın Diğer Yazıları