İnsanlık düşmanlığı ve ahlaksızlık

A+A-
Özcan YENİÇERİ

Uğruna mücadele ettiğini söylediği halkın evlerinin önüne hendek kazarak onları hapsediyor. Dışarıya çıkanların iki ateş arasında kalarak hayatlarını kaybetmelerine neden oluyor. Kürt çocuklarının okudukları okulları yakarak onları cahil bırakıyor. Halkın ibadet ettikleri camileri yakarak Zerdüşt'e hizmet ediyor. UNESCO Dünya Kültür Mirası listesinde olan cami ve tarihi yapıları acımasızca ateşe vererek talihsiz bıraktığı halkı bu defa da tarihsiz bırakıyor.

Halkı canlı kalkan olarak kullanıyor!

PKK'nın saldırılarının neden olduğu sokağa çıkma yasakları yüzünden iki yüz bin insan -Kandil'e değil- Batı'ya göç ediyor.

PKK halkı güvenlik kuvvetlerine karşı canlı kalkan olarak kullanabilmek için bölgeden insanların çıkmalarına izin vermiyor. Bölgeden ayrılmak için sokağa çıkanların üstüne ateş açıyor.

Cizre'de PKK'lı teröristler evinin mevzi haline getirilmesine izin vermeyen yetmiş yaşındaki vatandaşı kurşuna diziyor. Yine dokuz çocuk annesi bir kadını vurarak öldürürken hamile bir başka kadını karnındaki yavrusuyla birlikte vuruyorlar. 

Şırnak'ta PKK'lı teröristler, bahçesine el yapımı patlayıcı koyduğu Bahçelievler Anaokulu'nda çocukları kalkan olarak kullanarak güvenlik güçlerine ateş açıyorlar.

Bir halka herhalde ancak bu kadar kötülük yapılabilir.

Ambulansa, uçağa ve itfaiyeye ateş açmak!

Cizre'de sivil halka hizmet etmek için gelen ambulansa yönelik teröristler arasında aynen şu konuşma geçiyor:

-Yaklaşsın yeterince, öyle vur.

-Vurmayalım bence. Halk bizden koptu zaten.

-Ağır abi emir verdi. Patlat! Paramparça olsunlar!

Dargeçit'te, PKK'lı teröristler bir vatandaşın evine hedef gözeterek atış açıyor. Evdekilerden ikisi ölüyor ve iki kişi de yaralanıyor.

PKK'lılar yaktığı evlerdeki yangına müdahale etmek için gelen itfaiye araçlarına ateş açıyor.

Diyarbakır'da yolcu uçağına PKK'lı teröristler önce lazer tutuyor ve sonra da ateş açıyor.

Ambulansa, uçağa ve itfaiyeye ateş açmak doğrudan doğruya insanlığa yönelik bir saldırıdır.

                İnsanlık düşmanlığı ve ahlaksızlık!

                PKK'lı teröristler kafalarında inşa ettikleri dünyayı kurabilmek için insanlığın bütün değerlerine ihanet etmektedir. Onlar kendilerince belirledikleri amaçlar için suç işlemeye, ihanet etmeye, her türlü alçaklığa ve sahtekârlığa başvurabilecek ahlaksızlardır.

   PKK'lılar, insanlığın bütün kazanımlarını yok sayan geleneksel ahlakla bütün bağlarını koparmış tiplerdir. Onlar için sonuç almalarını sağlayacak her şey ahlakidir; engelleyen şeylerse ahlak dışıdır ve suçtur.

PKK'lılar her türlü merhamet, insaf duygusundan uzaklaşmışlardır. Onlar için şefkat belirtisi, akrabalık ve dostluk diye bir şey yoktur.

Bu bakımdan PKK'nın halka daha doğrusu insanlığa karşı işleyemeyeceği suç yoktur.

PKK'ya canlı kalkan olması için halk gereklidir!

PKK arkasında halkın olmadığı ve doğrudan doğruya halkın hayatını cehenneme çeviren kör bir terör uyguluyor. Halkın camisini yakarak, okulunu yıkarak, ambulansını ve itfaiyesini kurşunlayarak sözde 'devrimci halk savaşı' veriyor.

Her nedense PKK'nın halk savaşında halk yok. Tunus'ta, Mısır'da ya da Suriye'de olduğu gibi geniş halk kitleleri PKK'nın arkasında bulunmuyor. Aksine halk, PKK belasından göç ederek kurtulmaya çalışıyor. PKK katlederek, şiddet uygulayarak ve baskı yaparak halkı denetim altında tutmaya çalışıyor. Terör örgütü halkı canlı kalkan olarak kullanmak için baskı altında tutuyor. Bu yüzden insanlar fırsat buldukça PKK'dan ve teröristlerin bulunduğu bölgeden kaçıyor.

Teröristler yeri geldiğinde insan haklarından bahsediyorlar. Ancak uğruna mücadele ettiklerini söyledikleri insanların dahi yaşama hakkını ortadan kaldırıyorlar.

Sözde "demokratik özerklik" istiyorlar ama bunu demokratik yöntemlerle değil bombalayarak, öldürerek, yakarak, yıkarak elde etmeye çalışıyorlar. Özgür ve demokratik yaşamdan söz ediyorlar ama silahla ve acımasız baskı yöntemlerini halka dayatıyorlar.

PKK'nın yaptığı insanlık düşmanlığı ve ahlaksızlıktır.

 

  • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları