İsa Hazretlerini de Ergenekon öldürmüş!

A+A-
Altemur KILIÇ

Yahudi’nin, Hazreti İsa’yı Yahudiler öldürdüğü için kendisini öldürmeye kalkan Yeniçeri Ağasına dediği gibi  ’Yahu o binlerce yıl evveldi’... Ama katillerin Ergenekon olduğunu da, biz yeni duyduk ve doğrusu hayret de etmedik! Neredeyse, Türkleri Ergenekon’dan çıkaranın Ergenekon olduğundan şüphe edeceğiz. Öyle ya, bu çete öyle hayırlı iş yapar mı? 
Sivas’taki Madımak Otelini, Alevi düşmanı gericiler yaktı biliyorduk, meğer kundakçı Ergenekon çetesi imiş! Velhasıl bu listede kaç yüzyıldan beri, cinayet, kötülük olmuşsa “Ergenekon” işi! Meğer ne güçlü örgütmüş bu!


Zarar
Bu olayı ortaya atanlar, her gün iddianameden bölük pörçük parçaları yayınlayanlar Türkiye’ye, topluma “mevhum çeteden”, düşmanlardan fazla zarar verdiklerinin farkındalar mı? Mahkeme nasıl neticelenirse neticelensin, Türkiye bu “Ergenekon Travmasından” kolay kurtulamayacak; düşmanlarımız daha “iyisini” yapamazlardı! 
Başbakan “Temiz eller operasyonunu biz başlattık”  diye övünmüştü. Eğer “düğmeye” hakikaten, O basmışsa, “derin” zararlarının vebali, O’nun ve AKP İktidarının üzerine olacaktır!
1831’de İngiltere’de Mary Shelley tarafından yazılan ünlü Doktor Frankenştayn romanında, Doktor ortaya mükemmel bir insan çıkarmak amacıyla, kadavra parçalarından bir canlı yaratır! Ama bu yaratık bir canavardır! Ve sonunda yaratıcısı Doktor Frankenştayn’ın ölümüne sebep olur! 


“At sepete” hesabı
Alegori doğrulanıyor: Internet sitelerinde, süper marketlerde, ne bulursan  “at sepete”  hesabıyla ele geçen her şey iddianameye ve eklerine, süzgeçten geçirilmeden hatta okunmadan atılmış. Tufan Türenç yazısında  “Hiç kuşkunuz olmasın, bu Ergenekon soruşturması sonunda tıpkı bir bumerang gibi bu çirkin tezgâhları kuranları vuracak... Kendilerine karşı olan herkesi (muhalefet, TSK, yargı, medya), devletin içine çöreklenmiş çetelerle ilişkilendirip karalamak, sonra cezalandırmak hevesleri başlarına büyük işler açacak. İlk fatura Devlet Bakanı Hayati Yazıcı’nın önüne kondu. Yazıcı’nın, Ergenekon iddianamesine konan bir telefon dökümünde, Tayyip Bey’in avukatı olarak şiir davasında iki hakim ile bir savcıya rüşvet verdiği yolunda bir iddia yer alıyor” diyor.


Canavar yaratıcılarına karşı!
O. Pamuk
  
“Ergenekon” tarafından, güya tehdit edilmiş olmak, “ölüm listesinde” bulunmak bazıları için, şeref oldu! Orhan Pamuk’a da Nobel ödülü yetmedi; o da “Ergenekon beni de öldürecekti” diyor... “Türkler binlerce Ermeni kesti”  dediği için, çoğu Türkler, ona diş bilediler, önlerine çıksa, yüzüne tükürürler! Ama milliyetçilerin, akılları başlarındadır, onu bir de bazılarının  “şehidi” mertebesine çıkarmak istemezler! Bir “Hrant Dink” yeter! 
Orhan Pamuk, aslında polis tarafından, milletin yüzüne tükürmesinden korunuyor! 
Pamuk  “Atatürk’ün en sadık taraftarı olduklarını söyleyenler aslında ona ihanet ediyor. Atatürk olsaydı Türkiye’nin AB’ye girmesinden gurur duyardı” demiş. Pamuk efendi, Atatürk’ü hiç tanımamış, anlamamış söylediklerini, yazdıklarını da bilmiyor! Mustafa Kemal’in kaç yerde, “Türklerin yabancıların plan ve projelerine göre kalkınamayacağını” söylediğini duymamış. O’nun “çağdaş uygarlık düzeyi” hedefi AB değildi. Hayır; Pamuk efendi bizim bildiğimiz Atatürk, AB’ye üye olmaktan gurur duymazdı ve Nobel ödülü aldığından dolayı seninle de iftihar etmezdi. Sana “Haydi oradan maskara”  derdi. Atatürk’ü de kullanmaktan vazgeç, yoksa çarpar seni!

  • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları