İsrail devletini Türkler mi kurdu?

A+A-
Hasan DEMİR

İsrail doğumlu genetik bilimci Dr. Eran Elhaik, yaptığı son genetik araştırmasına göre Filistin’i işgal eden bugünkü İsrailliler, Orta Doğu’dan değil Hazar Türklerinin soyundan geliyor.
İsrail’in saygın gazetelerinden Haaretz’deki haberde, Ofer Aderet’e konuşan İsrail doğumlu Yahudi bilim insanı Dr. Eran Elhaik, bugün dünyada yaşayan Yahudilerin “ortak bir genetik kökene sahip olmadıklarını” ve bugünkü İsraillilerin kökeninin “çoğunlukla Hazar olduğunu” belirtti.
ABD’nin en saygın üniversitelerinden John Hopkins’te genetik alanında çalışan 32 yaşındaki Dr. Eran Elhaik’in “Avrupa Yahudilerinin Soyunun Kayıp Halkası: Rhineland ve Hazar Hipotezlerinin Karşılaştırılması” çalışması Oxford Üniversitesi Yayınları’nca yayımlandı.
Elhaik’in çalışması İsrail’i kuran Avrupa Yahudilerinin kökeninin Hazarlar olduğunu akademik olarak ispatladı. Karadeniz’den Hazar Denizi’ne büyük bir imparatorluk kuran Hazarlar, 8’inci yüzyılda Yahudiliği kabul etmişlerdi. Hazarlar, Türk, İran, Slavlar ve Kafkas ırkından insanları barındırıyordu. (Antigazete.com.)
Haber böyle...
Haberi okur okumaz  “Uyanıklığın bu kadarına pes doğrusu”  demek zorunda kaldık.
Şimdi biz İsrail doğumlu genetikçi Dr. Eran Elhaik dedi ve Oxford Üniversitesi bu  “araştırmayı” yayımladı diye Filistin’i işgal eden ve kurulduğu günden beri Filistin halkına kan kusturan insanların Türkler, İranlılar, Ruslar ve kimi Kafkas halkları olduğuna inanacak mıyız?
Bu ne büyük bir oyun, ne büyük bir zihin ve kamuoyu operasyonudur böyle? Kapalı kapılar ardında baş başa kaldığında bir İsrailli Yahudi’ye,  “Sende Türk kanı var, İran kanı var”  de bakalım sana ne cevap verecek!
Söyler misiniz Allah aşkına, normal bir insan durup dururken, “Benim kanıma başka kanlar karışmış mı?”  diye laboratuvara girer mi? Hele bunu  “dinini bile ırkı ile özdeşleştiren”  bir Yahudi niye yapar? Niye olacak, uyguladıkları soykırımın bumerang haline geldiğini anladıklarından ve bir taşla iki kuş vurmak istediklerinden...
Böylece diyorlar ki:
1) Biz zâten o toprakların çocuklarıyız!
2) Damarlarımızda aynı kanı taşıyoruz, bize düşmanlık kendinize düşmanlıktır!
Bu iddia kabul görürse içlerinden kıs kıs güleceklerine ve “zokayı yutturduk” diye ellerini ovuşturacaklarına emin olabilirsiniz.
İşin aslı bu ve İsrail(liler) bunu hep yapar.
Atatürk’ün İsrail’in kurulma ihtimaline karşı ne kadar tedirgin olduğu ve buna asla izin vermeyeceğini söylediğini bile bile, 2008’in Ekim ayında Ber Şeva şehrinde bir Atatürk büstü açılmıştı. Ber Şeva Belediye Başkanı Yakaov Terner,  “Bu Ber Şeva halkının Türk halkına bir armağanıdır”  diye de duygulu bir konuşma yapmıştı açılışta.
Törende İsrail Dışişleri yetkililerinin yanı sıra Türkiye’yi temsilen Namık Tan ve İngiliz yetkililer de vardı. Anıt, Ber Şeva’da şehit düşen Türk askerlerinin anısına yapılmıştı. Oysa Ber Şeva’da Türk askerlerini şehit edenler, ettirenler İngilizlerdi ve sebebi de İsrail’i o topraklarda devletleştirmek içindi.
Bugün de tutmuş biz genetik olarak araştırdık, İsrail’i kuranlar Türkler falan demeye başladılar. Belki hesaplarında İsrail’le kavgalı gibi görünen amma İsrail’i bölgede zincire vuran Suriye’ye savaş açan ve İsrail’in NATO’ya adım atmasının vizesini veren, İsrail için Türkiye’yi radarlar ve Patriotlarla dolduran  “Cesaret Ödülü”  sahiplerine arka çıkmak da var.
Velhasıl Siyonizm, çıkarı yoksa bir adım atmaz. Meselâ İsrail’i gerçekten sırf Türk ırkı kursa ve bu genetik olarak inkârı mümkün olmayan bir gerçek olsa, eğer bu gerçeğin Siyonizm’e ve İsrail’in geleceğine, Arz-ı Mevud hayallerine bir katkısı yoksa, öyle bir inkâra yönelirler ki, bırakınız İsrail’de, dünyada bile Türk ırkının genetik olarak var olmadığını “ispatlar”  ve bu yayınları yüz üniversitede makale olarak yayınlayıp okul kitaplarında ders olarak okutulmasını sağlarlar...
Lakin Türkiye’de İsrail’in bu değirmenine su taşıyan birileri sürekli çıkar. Bir dönem, 22 Temmuz seçimlerinde MHP’ye İstanbul milletvekili olarak dâhil olan (Ferit Melen’in oğlu) Prof. Dr. Mithat Melen de tutmuş Dünya Gazetesi’nde,  “Atatürkçü İsrail”  başlığı ile bir yazı yazmıştı...
Atatürkçülük ve İsrail! Varın gerisini siz hesap edin...

  • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları