İsrail üzerinden mesaj verenler

A+A-
Behiç KILIÇ

Şu manzarayı unutmam!..
Taksim’e toplanan bindirilmiş kıtalar, “anıtın” tepesine tırmandılar!..
Kurtuluş Savaşı kahramanlarını temsil eden anıta...
Atatürk’ün üstüne, Filistin Bayrağı örttüler!..
Bunların derdi Filistin’in çok ötesindedir...
Verdikleri mesaj budur...
Meydan okunan, gövde gösterisi yapılan, İsrail’den çok Atatürk Cumhuriyetidir...
Geminin içinde öyle tipler vardır ki, iktidar müteahhitlerinin çıkardığı yayın organlarında Cumhuriyet Devrimlerine açık açık saldıran..
PKK, Kürtçü bayraktarlık yapan tiplerdir bunlar... Bu gemi seferi irdelenemiyor!..
Çünkü arkasında iktidar gücü var... Konuyu irdeleyecek olan basının da patronları ya esir ya teslim konumunda...
Bu yüzden sorulamıyor, “Siz bu seferin sonunu bile bile neden bunları gönderdiniz” diye... Ölenlere bakın!..
Sade ve saf, “inanmış-militan” kimselerdir. Yardım heyetinde, “Şehit olmaya gidiyoruz” diye yola çıkmış bir kitle...
Ve ölenlerin kimlik yapısı...
Şehit olma amaçlı kamikaze seferinde liderlerden yara bere alan yok. Çok şükür, “komutanlar” dimdik ayakta... Tam gaz meydan okumayı sürdürüyorlar... Ölenler??!
19 yaşındaki lise öğrencisi, okulu tatilde bile değilken, gemi kadrosuna alınıyor. Babası, Kayseri’de bir üniversitede öğretim üyesi. Adam, bu mensubiyeti doğal karşılıyor. Tekrarlayayım, öğretim üyesiymiş...
Kadın, bebeğini “oraya taşımayı” marifet gibi anlatıyor. Aklı başında olan “neyin ne” olduğunu biliyor ama sorgulayamıyor, çünkü “mahalle baskısı” ağır!..
“Gazze seferi” buram buram “Türkiye’yi bloke etme niyeti-mesajı” kokuyor. İsrail’den yenilen darbeyi Türkiye’de koltukları bloke etme rantına çevirme gayreti tavan yapıyor. İktidarın elinde “dokuz ölümlü” bir ağır dosya var... Cemaate  “Şehit oldular, mutluyuz”  açıklamaları verdirilip dosya lehte kullanılıyor!..
ODA TV sitesinde, “itiraz edilmemiş” satırlar bam teline vuruyor... yazıda “gemi kadrosu” mercek altına alınıyor... “Kâbem insan olduğundan ölenlere üzülürüm elbet. Ama şunu da bilirim ki; O gemide, Van’da bir gün içinde asılmış bulunan dört kadını ’namus temizlemek’için öldüren zihniyet de vardır.
O gemide; Yahudi, içki içen, şort giyen komşu istemeyen, ama şeriat özlemi uğruna AB’ye girmek istiyormuş gibi takiye yapan zihniyet de vardır. O gemide, Pakistan’da Taliban-Amerikan işgali altında yerlerinden edilmiş 3 milyon Müslüman mülteciyi, Taliban’a ve Amerika’ya b.k sürmemek için bir türlü göremeyen zihniyet de vardır.
O gemide, ‘Şehit olacak çocuklar doğuracağım’ diyecek kadar gözü dönmüş, gelecek kuşaklardan ‘ahirette şefaat’ vaadiyle vazgeçmiş, din uğruna analık hormonlarını kurutmuş zihniyet de vardır. O gemide, kendi halkına zulmeden Hamas zihniyetinin İsrail’i provoke etmek amacıyla kışkırttığı, kandırdıkları da vardır,
O gemide, TSK’nın onurunu kıran komploların aktörleri, bugün “Ordu göreve” diye manşet atıp, TSK’yı savaş tuzağının içine çekmeye çalışan zihniyet de vardır.
O gemide, TSK’nın kozmik odaları talan edilip, seferberlik planları Amerikan beslemesi medyaya servis edilirken badem bıyığı kıs kıs sırıtan zihniyet de vardır. O gemide en çok da, ‘yeşil’ inşaat şirketlerine Gazze’de iş alanı açmak için debelenen ‘tüccar’ zihniyet vardır.”
Gemidekilerden Mazlum-Der Başkanı Ahmet Faruk Ünsal eski AKP Adıyaman milletvekili. Gemideki Türklerin hepsi AKP gibi Milli Görüş’ün elemanları. İHH dedikleri, “Yeniden Ümmet Seferi” diye seferler düzenleyen, Deniz Feneri’nin uzantısı...

Yazarın Diğer Yazıları