İstanbul Esenyurt'ta çiğ köfteci görünümlü dükkan bakın aslında neymiş. Polisler bile şaşırdı kaldı

İstanbul Esenyurt'ta çiğ köfteci görünümlü dükkan bakın aslında neymiş. Polisler bile şaşırdı kaldı
İstanbul Esenyurt'ta polis tarafından baskın yapılan çiğ köfteci görünümlü dükkan, aslında berber çıktı. Polis ekipleri, dükkana girdiklerinde berberi, kesim işlemi yaparken yakaladı.

Türkiye genelinde uygulanan korona virüs yasakları nedeniyle, berberler hafta sonları hizmet veremiyor. İstanbul Esenyurt'ta yasakları çiğneyen bir işletmeye polis ekipleri baskın yaptı. 

esenyurtta-sasirtan-baskin-disaridan-cigkofteci-ici-berber-1852-dhaphoto2.jpg

Elde edilen bilgilere göre Esenyurt Mandıra Caddesi'nde bir erkek kuaförün faaliyetine devam ettiği haberini alan Esenyurt İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri adrese baskın yaptı. Ekipler adrese geldiklerinde yasal olarak açık olan çiğköfteciden kapı açılarak bir kuaförün faaliyetine devam ettiğini belirledi. Baskın sırasında içeride sıra bekleyen müşterilerin de olduğu görüldü.

esenyurtta-sasirtan-baskin-disaridan-cigkofteci-ici-berber-1852-dhaphoto9.jpg

"DEDİĞİM GİBİ BİR KİŞİYİ ALAYIM DEDİM" 

Ceza kesildiği sırada berber bir çocuğu tıraş etmeye devam etti. İçeride bulunan müşterilere ve berbere 3 bin 469 liradan ceza kesildi. 2 işletme de belediye ekipleri tarafından mühürlendi.
Kapalı kepengini göstererek, "Zaten kapalıyız şu anda. Kalan müşterileri aldım. Cumartesi günü çalışamıyoruz zabıtalar geçtiği için dediğim gibi bir kişiyi alayım dedim" diye konuştu.

esenyurtta-sasirtan-baskin-disaridan-cigkofteci-ici-berber-1852-dhaphoto5.jpg

esenyurtta-sasirtan-baskin-disaridan-cigkofteci-ici-berber-1852-dhaphoto7.jpg

 

 

 

Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş