İstanbul Havalimanı'nda yoğun kar yağışı nedeniyle iniş yapılamıyor. Uçaklar havada beklemeye alındı

İstanbul Havalimanı'nda yoğun kar yağışı nedeniyle iniş yapılamıyor. Uçaklar havada beklemeye alındı
İstanbul Havalimanı'nda uçuşlar, kar yağışı ve olumsuz hava koşullardan etkilendi. İYİ Partili İBB Meclis Üyesi Ali Kıdık, yaptığı paylaşımda, "Yoğun kar yağışı sebebiyle İstanbul Havalimanı’na iniş yapmıyor. Uçaklar havada beklemeye alındı." dedi.

İstanbul'da etkili olan kar yağışı Arnavutköy'deki Tayakadın Mahallesi'nde bulunan İstanbul Havalimanı'nı olumsuz etkiledi. Pistler kar altında kaldı. İYİ Partili İBB Meclis Üyesi Ali Kıdık ise sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Yoğun kar yağışı sebebiyle İstanbul Havalimanı’na iniş yapmıyor. Uçaklar havada beklemeye alındı." dedi.

ali-kidik-004.jpg

Diğer yandan İstanbul Havalimanı'ndan yapılan açıklamada, operasyonların aksamaması ve uçuşların kesintiye uğramaması için karla mücadele çalışmalarına aralıksız devam edildiği belirtildi. 

Açıklamada şöyle denildi; Havacılığın en önemli kuralının uçuş, can ve mal güvenliğinin sağlanması olduğu bilinciyle operasyonlarına yön veren İstanbul Havalimanı, kötü hava koşullarının uçuş trafiğini etkilememesi, yolcuların rahat ve güvenli seyahat edebilmelerini sağlamak amacıyla çalışmalarını sürdürmektedir.
İstanbul’da hafta sonundan itibaren etkisini artıran ve tüm ulaşım ağlarını olumsuz etkileyen hava şartları nedeni ile an itibariyle pistlerin açık olduğu İstanbul Havalimanı’nda, yoğun kar temizleme çalışmaları devam etmektedir ve operasyon kesintisiz olarak devam etmektedir.
Apron, pist ve taksi yolları başta olmak üzere, gerekli tedbirlerin alındığı İstanbul Havalimanı’nda, 300 kişiden oluşan “Kar Mücadele Ekibi” toplam 130 adet araç ve ekipmanla 7/24 görev yapmaktadır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur. 

 

 

 

 

Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş
Tüm Hakları Saklıdır ©
Yeni Çağ Gazetesi

İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel: (0212) 452 40 40
Faks: (0212) 452 40 58