İstanbul Maçka'da yürüyenlere polis uyarısı

İstanbul Maçka'da yürüyenlere polis uyarısı
Korona virüs tedbirleri kapsamında yasak olmasına rağmen Maçka Demokrasi Parkı'nda yürüyen, spor yapan ve çimlerde oturanlar polis tarafından uyarılarak dışarı çıkarıldı.

İçişleri Bakanlığı'nca yayınlanan genelgeyle, koronavirüs tedbirleri kapsamında, park ve bahçelerde spor yapmak ve oturmak yasaklanmasına rağmen vatandaşlar parkları doldurmaya devam ediyor. Hafta sonu sokağa çıkma yasağının sona ermesinin ardından Şişli Maçka Demokrasi Parkı'na akın eden vatandaşlar, bugün de parkı doldurdu. Bazı vatandaşlar çim ve banklarda oturarak vakit geçirirken, bazı vatandaşlar da yürüyüş ve koşu yapmaya devam etti.

macka-parkinda-yuruyen-ve-oturanlari-polis-once-uyardi-sonra-disari-cikartti-8873-dhaphoto6.jpg

POLİS, İHBAR ÜZERİNE BÖLGEYE GİTTİ 

Parkta yoğunluk olduğu ihbarını alan polis ekipleri, araçlarla ve yaya olarak dolaşarak parkın boşaltılması yönünde uyarılarda bulundu. Uyarıların ardından vatandaşlar parktan çıkarken, polisler denetimlerine devam etti.

macka-parkinda-yuruyen-ve-oturanlari-polis-once-uyardi-sonra-disari-cikartti-8873-dhaphoto5.jpg

"YASAK OLDUĞUNU BİLMİYORDUK" 

Polisin uyarılarının ardından parkı terk etmeye hazırlanan bir vatandaş, parkta dolaşmanın yasak olduğunu bilmediğini belirterek, "Biz bilmiyorduk. Normalleşmedi mi hayat? Biz de gideriz o zaman. Ben parka geldim hava değişsin diye. Genel olarak maske takıyorum. Şimdi de çantamda" diye konuştu.

macka-parkinda-yuruyen-ve-oturanlari-polis-once-uyardi-sonra-disari-cikartti-8873-dhaphoto4.jpg

 

 

 

Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş
Tüm Hakları Saklıdır ©
Yeni Çağ Gazetesi

İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel: (0212) 452 40 40
Faks: (0212) 452 40 58