İşte karınca teorisi. Dünyadaki her şeyi açıklıyor. 100 kırmızı karınca 100 de siyah karınca alın koyun aynı kavanoza koyun. Sonucuna sizde inanamayacaksınız

İşte karınca teorisi. Dünyadaki her şeyi açıklıyor. 100 kırmızı karınca 100 de siyah karınca alın koyun aynı kavanoza koyun. Sonucuna sizde inanamayacaksınız
Instagram’da “Ngeniuus” isimli bir kullanıcı dünyada tüm olup biten her şeyi açıklayan karınca teorisiyle ilgili paylaşım yaptı. Söz konusu paylaşım ilgiyle karşılaşırken, kavanoz içerisine 100 tane kırmızı ateş karıncasının konulup şiddetli bir şekilde sallandığı takdirde karıncaları birbirini öldürmek için savaştığı kaos ortamı anlatıldı.

Sosyal medya ağı Instagram’da “Ngeniuus” isimli bir hesap karınca teorisini sosyal medya hesabından paylaştı. Kavanoz içerisine 100 tane kırmızı ateş karıncası ve 100 tane de siyah karınca konulup şiddetli bir şekilde sallandığı takdirde karıncaları birbirini öldürmek için savaştığı kaos ortamı anlatıldı.

Yaşanan kaos ortamının “Asıl nedeni insan eli” olarak gösterilirken, okurlara ise “Günümüzde gerek sosyal medya aracılığıyla gerekse de başka ortamlarda normalde hiç tanımadığınız insanlarla tartışacak ya da kavga edecek bir duruma geldiğinizde kendinize hep şu soruyu sorun lütfen. Kavanozu sallayan kim?” sorusu soruldu.

İşte “Ngeniuus” hesabından yapılan paylaşımın tamamı şu şekilde:

"Gidin bir çölden 100 tane kırmızı ateş karıncası yakalayın. Daha sonra bir başka topraktan 100 tane siyah karınca alın ve bunların hepsini bir kavanozun içine koyun. İlk başta hiçbir şey olmayacaktır. Daha sonra kavanozu elinize alın, oldukça şiddetli bir şekilde sallayın ve tekrar yerine koyun. Kavanozun içinde bir anda karıncaların birbirlerini öldürmek için savaştığı bir kaos ortamı göreceksiniz. Kırmızı karınca bunu yapan düşmanın siyah karıncalar olduğunu düşünürken siyah karıncalar bu kaosun nedeni olarak kırmızı karıncaları görmektedir. Oysa çok iyi bildiğiniz üzere kaosun asıl nedeni sizin ellerinizdir. O nedenle günümüzde gerek sosyal medya aracılığıyla gerekse de başka ortamlarda normalde hiç tanımadığınız insanlarla tartışacak ya da kavga edecek bir duruma geldiğinizde kendinize hep şu soruyu sorun lütfen. Kavanozu sallayan kim?"

karinca.jpg

 

 

 

 

Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş