İtalyan devi bombayı patlattı!

İtalyan devi bombayı patlattı!
Lamborghini Huracan yelpazesinde eğer Performante'yi saymazsak tam üç hırçın versiyon yer alıyor: Evo Coupe, Evo Spyder ve Evo RWD Coupe. İtalyan marka, ailenin dördüncü üyesi Lamborghini Huracan Evo RWD Spyder'ın örtülerini kaldırdı.

Tıpkı kardeşi Evo RWD Coupe gibi 5.2 litrelik V10 motordan beslenen Evo RWD Spyder, dört çeker sisteminin gidişiyle azami gücünü 640 bg'den 610 bg'e düşürmüş. Maksimum tork ise 600 Nm'den 560 Nm'ye çekilmiş. Yedi ileri çift kavramalı şanzımana sahip Evo RWD Spyder'ın 0-100 km/h ivmelenmesi ve maksimum hızı ise coupe kardeşinden biraz daha zayıf - 3.5 saniye ve 324 km/h.

50 km/h sürate kadar 17 saniyede elektronik olarak katlanabilen tavanın sebep olduğu bu performans düşüşü, sürücülere açık hava deneyimi olarak geri dönecek. Huracan Evo RWD Spyder'ın gövde ve tavan renkleri konusunda bolca seçenek sunulmuş. Jantlarda ise standart olarak 19" ölçü sunuluyor ancak isteyenler jant çapını 20 inçe çıkarabiliyor. Standart olarak Pirelli P Zero lastiklerle gelen İtalyan boğasına karbon seramik frenler de ekleyebiliyorsunuz.

Şasi ve tavanda alüminyum, karbon fiber gibi materyallerin kullanılması Evo RWD Spyder'ın dört çeker versiyona göre hafiflemesini sağlamış. "Kuru ağırlığı" 1.509 kg olan araç coupe versiyonundan sadece 120 kg daha ağır. Kabin ise sabit tavanlı model ile aynı; 8.4" boyutlu multimedya sistemi, malzemeler ve Apple CarPlay bağlantısı gibi detaylar Evo RWD Spyder'da da mevcut.

İtalya'da fiyatı 214.522 € olarak açıklanan Huracan Evo RWD Spyder'ın siparişleri şimdiden açıldı ve ilk teslimatlara yazın başlanacak. (Motor 1 TR)

 

 

 

 

 

 

Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş
Tüm Hakları Saklıdır ©
Yeni Çağ Gazetesi

İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel: (0212) 452 40 40
Faks: (0212) 452 40 58