İYİ Parti'den Akşener yorumu

İYİ Parti'den Akşener yorumu
İYİ Parti Grup Başkanı Ahat Andican canlı yayında açıklamalarda bulundu. Andican kurultay kararıyla ilgili, “Sayın Akşener’in tavrının Çalıştay'da yaşananlarla alakası yok. Kurultay kararı, koyduğu çıtayı tutturamamasıyla alakalı." ifadelerini kullandı.

İYİ Parti Grup Başkanı ve İstanbul Milletvekili Ahat Andican, partideki kurultay gündemiyle ilgili mesajlar verdi. 

Halk Tv'ye konuşan Andican, "Genel başkanımızın bu demokratik tavrı herkese örnek olsun" dedi.

İYİ Partili Andican'ın konuşmasından öne çıkanlar:

"Meral Hanım kapanış konuşmasını yaparken dedi ki, “Ben bir çıta koydum, bu çıtaya ulaşamadık. Bu başarısızlığı ben üstleniyorum. Sorumluluğu alıyorum. Olağanüstü kurultaya gideceğiz. Parti tazelensin.

Sayın genel başkanın bu tavrı şaşırtıcı değildir. Parti grup kurmasına rağmen, '100 bin imza ile aday olacağım' dedi. Bir söz verdiğinde, sorumluluğu alabilen bir siyasetçidir.

Baktığınızda 50 yıllık bir partiyle aynı oyu aldık. Bu başka siyasetçilere göre bir başarıdır. Ama Meral Hanım bunu başarısızlık olarak gördü ve kurultaya gidiyoruz.

Kongre yapmamak için neler yapan genel başkanlar gördük? Meral Akşener’in bu tavrı büyük bir demokrasi örneğidir.

Bütün teşkilatlar Meral Hanım’ın arkasında tüm fikriyle duruyor.”

İSTİFALAR

“Kişisel beklentilerin karşılanmaması durumunda şahıslar istifa edebilir. Bunlar normal şeyler. Çalıştay’da da Akşener’i eleştiren arkadaşların çoğu; istediği yerden aday yapılmamış, seçilemeyen arkadaşlar.”

MHP

“Sayın Bahçeli kendi iç işlerine baksın. İYİ Partililer olarak, Bahçeli’nin yol göstermesine ihtiyacımız yok. Bu şekilde yapılan davranışları da kınıyoruz.

'Aç tavuk kendini buğday ambarında zanneder' MHP’nin durumu da böyle. Kendi iç sorunlarını örtebilmek için, başka partilerle uğraşmaya çalışıyorlar.”

AKP

“Önümüzdeki seçimlerde göreceksiniz ki AKP bugünkü günlerini mumla arayacaktır. Bu seçimin kaybedeni AKP’dir. Kazananları İYİ Parti ve Recep Tayyip Erdoğan’dır. Erdoğan, başkan olmak için partisini bir kenara itmiştir ve partisinin oyu yüzde 10 düşmüştür."

İTTİFAK

“Seçime girme, girememe tartışmalarının olduğu bir dönemde, CHP size bu imkanı sağlamışsa bu olumlu bir davranıştır. Karşınızda bir ittifak var. Biz de bir ittifak halinde seçime girmemiş olmasaydık, Cumhur İttifakı artan oylarla 30-40 tane fazla Milletvekili çıkaracaktı ve Demokrat Parti, Saadet Partisi gibi partiler, baraj altı kalacaktı.”

  • Yorumlar 2
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş