İYİ Parti'den Cumhurbaşkanı Erdoğan'a esnaflarla ilgili videolu yanıt

İYİ Parti'den Cumhurbaşkanı Erdoğan'a esnaflarla ilgili videolu yanıt
Cumhurbaşkanı Erdoğan geçtiğimiz günlerde gerçekleştirdiği açıklamasında "Diyorlar ki ‘dükkanlar kapanıyor, şirketler kapanıyor'. İşte açıklıyorum rakamı, kapanan falan yok" ifadelerini kullanmıştı. İYİ Parti, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hazırlanan video ile yanıt verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan geçtiğimiz günlerde gerçekleştirdiği bir konuşmasında korona virüs kısıtlamaları nedeniyle ekonomik olarak zorlanan ve dükkanlarını kapatmak zorunda kalan esnaflar için “Bazı dostlar, bugün de geldi yanıma, diyorlar ki ‘dükkanlar kapanıyor, şirketler kapanıyor'. İşte açıklıyorum rakamı, kapanan falan yok. Ki bunlar öyle sıradan şirketler falan da değil. Bunlar güçlü şirketler, ihracat yapıyorlar. Her şey ortada” ifadelerini kullanmıştı. 

İYİ Partiden Erdoğan'ın bu sözlerine videolu bir yanıt geldi. İYİ Parti'nin resmi sosyal medya hesabından paylaşılan videoda İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in il ziyaretlerinde esnafla konuşmaları yer aldı.

"MİLLETİN SESİNİ DİNLEMESİNİ TAVSİYE EDİYORUZ" 

Paylaşımda “Taklacı saray danışmanlarını değil, gerçek dostlarını, ısmarlama rakamları değil, milletin sesini dinlemesini tavsiye ediyoruz. Buyurun, her şey ortada… Ama birileri kendini kandırdığı gibi vatandaşı da kandırabileceğini düşünüyor” diye yazıldı. 

iyi-parti-yeni.jpg

 

 

 

Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş