İYİ Parti'den 'ifade' tepkisi: "Önemli isim kim?"

İYİ Parti'den 'ifade' tepkisi: "Önemli isim kim?"
İYİ Parti Adana Milletvekili İsmail Koncuk, eski ÖSYM Başkanı Ali Demir’in ifadesine ilişkin iddialarla ilgili açıklamalarda bulundu.

FETÖ’nün ÖSYM yapılanması ile ilgili gözaltına alınan ve serbest bırakılan eski ÖSYM Başkanı Ali Demir’i bir grup AKP’li milletvekilinin Ankara Emniyet Müdürlüğü’nde ziyaret etmek istediği ortaya çıktı. Ziyaretin Emniyet’in izin vermemesi nedeniyle gerçekleşmediği belirtildi. Diğer yandan Demir’in ifadesinde, soruların çalındığı 2012 yılındaki KPSS'nin iptal edilmemesi ile ilgili siyasetçilerden önemli isimleri işaret ettiği, ancak bu bölümlerin ifade tutanağından çıkarıldığı bildirildi.

2012 yılında yapılan KPSS sınavının iptal edilmeme nedeninin ‘önemli bir isimlere’ bağlanmasının ardından İYİ Parti Adana Milletvekili İsmail Koncuk sosyal medya hesabından bir açıklamada bulundu. Koncuk, sınavın başlamasından hemen sonra sadece ÖSYM’nin elinde olan, master kitapçıktaki cevap anahtarının, bazı internet sitelerinde nasıl yayınlandığını ısrarla sorarak Ali Demir’den cevap alamadığını hatırlatarak “Tüm delillere rağmen iptali sağlayamamıştık. Sebebi önemli ismin engeliymiş” ifadelerini kullandı.

İşte Koncuk’un o açıklaması:

"Önemli isim kim? Ali Demir, soruların sızdırıldığı tespit edildiği halde 2012 KPSS sınavının neden iptal edilmediği sorusuna karşılık da önemli bir ismi işaret ederek, “Sordum, iptal edilmesin yanıtı alınca iptal etmedik” dedi. Ancak bu bölümler ifade tutanağına yazılmadı.

2012 KPSS’de sınav başladıktan hemen sonra, sadece ÖSYM’nin elinde olan, master kitapçıktaki cevap anahtarının, bazı internet sitelerinde nasıl yayınlandığını ısrarla sormuş, Demir’den cevap alamamıştım. Tüm delillere rağmen iptali sağlayamamıştık. Sebebi önemli ismin engeliymiş.

Önce suçlanan Ali DEMİR şimdi serbest bırakıldı, ev hapsi de kaldırıldı?Gerçekten suçsuz olduğu mu anlaşıldı, yoksa şaibeli 2012 KPSS’nin iptaline engel olan, önemli isim ortaya çıkar korkusu mu yaşanıyor?Kamu vicdanı rahatsız. Yüz binlerce mağdur adına açıklanmasını istiyoruz.

Ali DEMİR, 2010 KPSS hırsızlığına delil soru kitapçıklarının yakılması işlemi için de siyasetçileri işaret ederek,2012 KPSS hırsızlığının ise Diyarbakır ile sınırlı kaldığını, söylemiş.KPSS 2010 ve 2012’de delilleri karartan siyasetçiler kimlerdir? Kamuoyuna açıklanmalıdır."

k-1.jpgk-2.jpgk-3.jpg

k-4.jpg

İlgili Haberler
Ali Demir'in ifadesindeki 'önemli isim' TBMM gündemindeİşaret ettiği ‘önemli isimler’ ifade tutanağına girmemiş!Eski ÖSYM Başkanı Ali Demir'in ev hapsi kaldırıldı
  • Yorumlar 4
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.