İYİ Parti'den Sultanahmet Meydanı'nın kapatılmasına sert eleştiri

İYİ Parti'den Sultanahmet Meydanı'nın kapatılmasına sert eleştiri
İYİ Parti Genel Sekreteri ve Parti Sözcüsü İzmir Milletvekili Aytun Çıray, Cumhurbaşkanı adayı ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’i konuk edecek Halk Arenası programına Sultanahmet Meydanının kapatılmasını eleştirdi.

Çıray, yaptığı açıklamada, “24 Haziran 2018 Milletvekili Genel seçimleri ve Cumhurbaşkanı Seçimi medya özgürlüğünden seçim güvenliğine kadar bir seçimin meşruiyetini belirleyen kriterler bakımından demokrasi tarihimizin en hakkaniyetsiz ve gayrı-adil koşullarda yapılan seçimleri olarak tarihe geçecektir” dedi.

Halk TV’de Uğur Dündar’ın Halk Arenası programına konan engeli eleştiren Çıray, şunları kaydetti: “ Müstakbel Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Meral Akşener’in Uğur Dündar’ın vatandaşlarımızı cumhurbaşkanı adaylarını daha iyi tanımalarını ve tercihlerini daha sağlıklı yapmalarını sağlayacak, Halk Arenası programının Sultanahmet Meydanında yapılmasının Fatih İlçe Seçim Kurulu tarafından resen engellenmiş olması doğrudan doğruya yürürlükte olan tek adam devletinin bir sonucudur. Seçimlerin haksız rekabet şartlarında yapılarak, pozisyon itibarıyla aslında adaylardan bir aday olan mevcut Cumhurbaşkanını avantajlı kılmaya yöneliktir.”

İYİ Parti’ye her türlü engelin konduğunu kaydeden Çıray, “ İYİ Parti'yi yok farz ederek ve muhatap almayarak medyaya ambargo emri vererek bize her türlü engeli çıkartıyorlar. Medyanın neredeyse tamamen saray hegemonyası altına girdiği vasatta bağımsızlığı ve özgürlüğü ile kendi fonksiyonlarını onurla icra etmeye çalışan gerçek gazetecilere ve yayın kuruluşlarına bir tür gözdağı vermektir. Ancak zulümde yolun sonuna gelinmiştir” diye konuştu.

İYİ Parti’ye kanalları kapatanların vatandaşın gönüllerini kapatamayacağı ifade eden Çıray, şunları belirtti: “ 24 Haziran akşamı gece yarısına doğru bunu Milletçe göreceğiz. Baskının aleti olan kurumlar da, zincirlenmiş medyanın büyük bölümü de o gece özgürlüğün şafağını yaşayacaklar. Böylece 8 Temmuz Cumhurbaşkanı seçimi sürecinin çok farklı koşullarda icra edilmesini sağlayacak. Bakınız buradan iktidara sesleniyorum iktidar gücünüzle meydanları kapatabilir bize medya ambargosu uygulayabilir her türlü engellemeyi yapabilirsiniz; Ancak milletimizin gönüllerini asla kapatamayacaksınız.”

İlgili Haberler
İYİ Parti'ye bir engel daha
  • Yorumlar 2
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş