İYİ Partili Ağıralioğlu: Adalet birilerine siyasi yakınlık üzerinden telafi edilemez!

İYİ Partili Ağıralioğlu: Adalet birilerine siyasi yakınlık üzerinden telafi edilemez!
TBMM'de konuşma yapan İYİ Parti Grup Başkanvekili Yavuz Ağıralioğlu, "Adalet birilerine siyasi yakınlık üzerinden telafi edilecek bir şey değildir" dedi.

Süha Çardaklı / Yeniçağ

İYİ Parti Grup Başkanvekili Yavuz Ağıralioğlu TBMM'de konuşma gerçekleştirdi.

Hükümete İYİ Parti'den gelen önergeleri kabul etmedikleri için tepki gösteren Ağıralioğlu, tekliflerinin ciddiye alınmamasından ve mekanizmanın çalışma tarzından rahatsız olduklarını söyledi.

Meclis'teki İYİ Parti'ye yönelik tavır sebebiyle mağdurlara çözüm üretemediklerine dikkat çeken Ağıralioğlu, "Memlekette adalet birilerine siyasi yakınlık üzerinden telafi edilecek bir şey değildir, başvurulacak mahkemeler lazımdır. Mağduriyet varsa bu mağduriyetin giderileceği bu mekanizmanın sağlıklı işlemesi lazım. Sağlıklı işlemiyor" ifadelerini kullandı.

Yavuz Ağıralioğlu'nun açıklamaları şöyle:

"HÜKÜMET SÖZLERİMİZE KULAK TIKAMAMALI"

"FETÖ ile mücadele başlığı altında istenen bütün yetkiler ve mazeretler gerekçeleriyle ilgili devamlı hak veriyoruz. Sadece sürecin komplikasyonlarıyla alakalı tekliflerimizin ciddiye alınmamasından rahatsızız. Mekanizmanın çalışma tarzından rahatsızız. Buna mutlaka tedbir alacağız, komisyonlarda da söyleyeceğiz. Hükümetimizin sözümüze kulak tıkamamasını istirham ediyoruz. Çünkü biz size siyasi olarak avans verdiler diye MHP üzerinden mağduriyetler gidermeye çalıştığımız bir sürecin içinden geliyoruz. 

"ADALET MEKANİZMASI SAĞLIKLI İŞLEMİYOR"

Bana yönelen talepleri, MHP'nin size vermiş olduğu siyasi avansın kendilerine sağlamış olduğu kuvvetten istifade ederek mağduriyet gidermeye kalkıyorum. Memlekette adalet birilerine siyasi yakınlık üzerinden telafi edilecek bir şey değildir, başvurulacak mahkemeler lazımdır. Mağduriyet varsa bu mağduriyetin giderileceği bu mekanizmanın sağlıklı işlemesi lazım. Sağlıklı işlemiyor.

Sürecin başından beri mağdur olan bir Allah'ın kulunu göreve döndürme kabiliyetini bulamadık kendimizde. En son baş edemedik şöyle demeye başladık; 'Arkadaşlar bizim üzerimizden gelmeyin, MHP üzerinden gidin onların hatrını sayıyorlar belki onları dinlerler' diyerek mağduriyet gidermeye kalktık, adalet böyle aranan bir şey değildir."

  • Yorumlar 1
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş