İYİ Partili Ataş: McKinsey'e tazminat ödenecek mi?

İYİ Partili Ataş: McKinsey'e tazminat ödenecek mi?
İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, Meclis’e verdiği soru önergesinde McKinsey ile yapılan anlaşma gereği ön ödeme yapılıp yapılmadığını ve anlaşmanın feshinden sonra işleminden ötürü tazminat ödenip ödenmeyeceğini sordu.

İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'a ABD'li uluslararası yönetim danışmanlık firması McKinsey'e ön ödeme yapılıp yapılmadığını ve fesih işleminden dolayı tazminat işleminin uygulanıp uygulanmayacağını sordu.

İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, Bakan Berat Albayrak'ın yanıtlaması istemiyle Meclis Başkanlığı'na soru önergesi verdi. ABD'li uluslararası yönetim danışmanlık firması McKinsey'le ilgili gelişmeleri hatırlatan Ataş, Bakan Albayrak'a şunları sordu:

"Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın, 27 Eylül Perşembe günü Birleşmiş Milletler 73'üncü Genel Kurul görüşmeleri için bulunduğu New York'ta, Türkiye-ABD İş Konseyi tarafından düzenlenen 9'uncu Türkiye Yatırım Konferansı'nda, uluslararası yatırım şirketi McKinsey ile anlaşıldığını duyurması ülke gündemini epeyce meşgul etmiştir. Bilindiği gibi geçen hafta Cumhurbaşkanı tarafından bu hizmetin alınmayacağı belirtilmiştir. Bu çerçevede McKinsey ile bir sözleşme imzalanmış mıdır? Eğer imzalandı ise ön ödeme yapılmış mıdır? Fesihten dolayı karşı taraf bir cezai işlem yani tazminat uygulayacak mıdır?"

İlgili Haberler
ABD’li McKinsey gitti İngiliz Deloitte geldi!Yerli McKinsey mi geliyor?..Akşener grup toplantısında konuştuİYİ Parti'den McKinsey tepkisi
  • Yorumlar 3
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş