İYİ Parti'ye dev katılım

İYİ Parti'ye dev katılım
Kayseri siyasetinin önemli isimleri İYİ PARTİ Milletvekili Adayı Kamil Karamete’nin ev sahipliğinde, Milletvekili adayları Fatih ERYILMAZ, Dursun ATAŞ, Berrin EYİDEMİR, Metin SOYLU, Hasan AYDIN ve Mesut UÇAN’la bir araya geldi. 

Aralarında DYP’li, ANAP’lı eski milletvekillerinin, MHP’li, CHP’li, DSP’li, DP’li il, ilçe başkanları, il genel meclis üyelerinin ve belediye başkanlarının, Kayseri’nin önemli STK temsilcilerinin bulunduğu topluluk İYİ PARTİ’ye destek açıklamalarında bulundular.

Konuklar arasında bulunan DYP Eski Milletvekili Sevgi ESEN konuşmasında ; “çocuklarımızın, torunlarımızın, gelecek nesillerimizin demokratik, adil bir hukuk devletinde yaşayabilmesi kaygısıyla 20 yıllık dostum Sayın Meral AKŞENER’le yürüme kararı aldım. Ülkenin ve milletinin yarınları için İYİ PARTİ’Yİ bir umut olarak görüyorum ve hiçbir bekletide olmaksızın destekliyorum.” sözlerine yer verirken; yine DYP eski Milletvekili Osman ÇİLSAL yaptığı konuşmada “Yeniden hukuk devletinin inşaası, helale haramın karıştırılmadığı bir siyaset anlayışı için korkmadan, cesaretle mücadele edilmesi gerekiyor” ifadelerine yer verdi. 

Milletvekili Adaylarının da kısa birer konuşma yaptığı programda İYİ PARTİ Milletvekili Adayı Fatih ERYILMAZ “Sizler gibi siyaset duayenlerinin karşısında bulunmak, tecrübelerinizden istifa etmek, desteğinizi görmek bizleri mutlu etti. Eminim sizlerden öğreneceğim çok şey var. Biliyorsunuz ülkemizde “beka sorununu” bizzat hükümet yetkililerinin ağzından duyuyoruz. Devletimizin son 16 yılına hükmedenlerin bugün gelinen noktada bir “beka sorunu” yaşadığımızı ve çözüm için kendilerini sunmaları, ancak Einstein’ın bir sözü ile cevap bulabilir “Bir sorunu oluşturan zihniyet, onu çözemez”. İktidar sahipleriyle eşit şartlarda yarışmıyoruz. Medya ambargosunun yanında, halkımız ekmeği ile tehdit ediliyor, insan onuru ve şerefi ayaklar altına alınıyor. Bu baskı ortamınında kendi çıkış yollarımızı açma mecburiyetindeyiz. Önümüzde yüzyüze, sosyal medya ve telefon olmak üzere üç araç var. Bu üç araç hepimizde mevcut. Yabancı bir gazeteci Atatürk’e “savaşı nasıl kazandınız?” sorusunu yöneltir, Büyük Önder “telgrafın telleriyle” şeklinde yanıtlar. Biz de Atamızın Zafer’e giden yolda kullandığı araçları kullanacağız, az zamanda çok iş yapmak için bütün iletişim kanallarını kullanarak eşimize, dostumuza, arkadaşımıza, akrabamıza ulaşıp ülkemiz için son çıkış olan bu seçimde İYİ PARTİ ve MERAL AKŞENER için destek isteyeceğiz. Sizler gibi bu şehrin, bu ülkenin geçmişinde iz bırakmış siyaset duayenlerinin elbette şehrin dört bir yanında sözünü hatırını sayan kitleler vardır. Bu hatırınızı harekete geçirdiğinizi biliyor ve seçime çok az süre kala ulaşılmadık tek bir kişi kalmayıncaya dek iletişime geçmenizi rica ediyorum. Burada bulunan bütün büyüklerime hem bugün oluşan bu güzide tablo hem de yarınki desteklerinizden ötürü şimdiden teşekkür ediyorum.” ifadeleri ile sözlerini sonlandırdı.

Yapılan konuşmaların ardından son olarak söz alan Kayseri’nin önemli kanaat önderlerinden Mustafa ÖZTÜRK “Çeşitli partilerde görev almış bu önemli hazirunla birlikte olmaktan mutluluk duyuyorum. Aynen Kurtuluş savaşı günlerinde olduğu gibi bütün küçük farklılıkları bir kenara bırakmak suretiyle Türk Milleti yok olmasın kaygısı ile bir araya gelmiş Saygıdeğer arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Son 16 senelik Ak Parti iktidarına sormak istiyorum “Kıbrıs ne oldu ?”, “Ege’de 18 adanın durumu nedir?” cevap var mı , yok. O halde devletimizin güvenliğini doğrudan etkileyen bu deniz sınırlarımızı neyin karşılığı olarak verdiniz?! Bunların dilinde bir Yeni Türkiye lafı var. Bunların Yeni Türkiye dedikleri bugünkü Suriye, Irak, Libya... Cumhuriyet ve Atatürk değerlerine sahip çıkarak devletimizin bir bataklığa sürüklenmesine, yarınlarımızın yok edilmesine müsade edemeyiz.”

Toplantı katılımcılarından bazıları şu şekilde:
Osman ÇİLSAL DYP Eski Milletvekili 
Sevgi ESEN DYP Eski Milletvekili 
İbrahim YILMAZ ANAP Eski Milletvekili 
İrfan BAŞYAZICI ANAP Eski Milletvekili 
Hüseyin İŞLERTAŞ DSP Eski İl Başkanı 
Kemal NAKİPOĞLU CHP Eski İl Başkanı
Salih İLHAN DYP Eski İl Başkanı
Mustafa AKAY DP Eski İl Başkanı
Ali ÇİÇEK DP Eski İl Başkanı
Ali YILDIRIM DP İl Başkanı
Mustafa GARİPOĞLU Tuzhisar Eski Belediye Başkanı
Ali Osman Öztemir M.Sinan Eski Belediye Başkanı
Erol İNANIR DYP Eski İl Başkanı 
Kamil KARAMETE DYP Eski İl Başkanı , İYİ PARTİ Milletvekili Adayı
Zeynel TİMUR MHP Eski İl Başkanı
Mustafa ÖZHAN DYP Eski İl Genel Meclis Üyesi 
Ahmet ÖZSARIYILDIZ DYP Eski İl Başka
Erhan ÖZHAN Kayseri Ülkü Ocakları Eski İl Başkanı
Mesut UÇAN MHP Melikgazi Eski İlçe Başkanı, Genç Parti Eski İl Başkanı, İYİ PARTİ Milletvekili Adayı
Hami KIRANATLIOĞLU ANAP Eski İl Başkanı
Mustafa ÖZTÜRK BİLGİYURDU Derneği Başkanı 
Prof. Adnan ÖZTÜRK Öğretim Üyeleri Derneği Başkanı 
Ali Rıza İNCELAN Mülkiyeliler Birliği Başkanı 
Orhan KÖKSAL Yeni Ufuklar Derneği Kayseri İl Başkanı
Muzaffer Yükselen ÜLKÜ-TEK Eski Başkanı
Mehmet BEKARLAR DYP Kayseri Büyükşehir Belediye Başkan Adayı
Kazım HASİLİK DYP Kocasinan Eski İlçe Başkanı
Metin SOYLU İYİ PARTİ Milletvekili Adayı 
Emine BAĞCI İYİ PARTİ Kayseri İl Başkanı
Berrin EYİDEMİR İYİ PARTİ Kayseri Milletvekili Adayı
Hasan AYDIN İYİ PARTİ Kayseri Milletvekili Adayı
Süleyman BOZKURT İYİ PARTİ Melikgazi İlçe Başkanı
Mustafa DELİCE İYİ PARTİ Kocasinan İlçe Başkanı

  • Yorumlar 1
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş