İzmir ateşler içerisinde

A+A-
Behiç KILIÇ

Aslında İzmir’de patlattıkları olay, ne mal olduklarının tüm Türkiye tarafından çarpıcı biçimde görülmesini de sağladı.. PKK, büyük şehirlerde zemin tutma peşinde, Batıya göç ettirdiği militarize ailelerle belediyeleri kapma planları yapıyor..
PKK çetesinin, Kürtçü kalkışmanın hedeflerinde İzmir kadar önemsediği bir ilimiz de Bursa.. Bursalıların dikkatli olmaları gerekiyor..
PKK’nın İzmir’e dalışı mafyatik organizasyonlarla başlatıldı.. Bu durum polis operasyonları ile, ele geçirilen suç çetelerinin yapıları ile kesin.. PKK’nın hedef saldırısından sonra tüm Ege gibi İzmir’de de adi çete suçlarında gözle görülür bir artış var..
Birkaç olaya bakarak bunu örnekleyelim.. Gazete haberlerine yansıyan olaylar şöyle:
“İnşaat işçisi olarak geldikleri İzmir’de, tefecilik ve çek-senet tahsilatı yaparak 100 milyon TL’lik servet sahibi olan çete lideri ve 14 elemanı yakalandı.
O.B’nin elebaşılığını yaptığı ileri sürülen çete üyelerinin terör örgütü PKK’ya da yardım yaptığı ileri sürüldü...”
İşte bu kadar...
İzmir’de açığa çıkarılan suçlara dikkat ediniz..!
“İzmir’de Çete Operasyonu
10.07.2009 12:24
İzmir’de düzenlenen operasyon ile çıkar amaçlı suç örgütü kurdukları belirlenen 17 kişilik çete üyesinin sorguları tamamlandı. Zanlıların, kendilerini polis olarak tanıtarak evlerinden aldıkları 4 kişiye çiftlik evinde işkence yaptıkları ve öldürdükleri, çiftlik evinde öldürerek gömdükleri şahısların bulunmasından korkarak 10 ay sonra delilleri yok etmek amacıyla cesetleri çıkararak yaktıkları iddia edildi...”
“13 Ağustos 2009 20:05
İzmir’de, çaldıkları kamyonları parçalayıp sattıkları ve dolandırıcılık yaptıkları iddia edilen bir şebekenin 7 elemanı yakalandı.
Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri, çalıntı kamyonları parçalayarak satan “Antepli” lakabıyla tanınan S.H.’yi yakaladı. S.H.’nin sorgulanması sonucu kamyonları çaldıkları ileri sürülen diğer zanlıların yakalanması için belirlenen adreslere operasyon düzenlendi. İzmir ve Denizli’deki operasyonlarda, B.E., A.Ç., A.K., M.Ş., D.A. ve S.S. gözaltına alındı.”
“Öldürülen İşadamının Oğlu Konuştu
23 Ağustos 2009 / 18:50
Öldürülen işadamının oğlu Süleyman Özden, “babasının vahşice katledilip fabrikalarının hile ile ele geçirildiğini” söyledi.
İzmir’in Aliağa ilçesinde faaliyet gösteren Türkiye’nin sayılı demir çelik fabrikalarından olan Say Metal A.Ş., Sözden Demirçelik A.Ş. ve Sözer Demirçelik A.Ş.’nin sahibi ve hissedarı olan, 10 Ekim 2004’den beri kendisinden haber alınamayan iş adamı Sezai Rahmi Özden’in çocukları üzgün...”
Bunlar adi (!) suç faaliyetleri...
Bir de İzmir’in içinde sinsi sinsi Apocu faaliyetler de var ki..!
Hiç yorumsuz, habere bakalım..
“19 Ağustos 2009
İzmir Tecrite Karşı Mücadele Platformu kuruldu
İzmir Tecrite Karşı Mücadele Platformu ÇHD’de yapılan bir basın toplantısıyla kamuoyuna deklare edildi.
Altı devrimci yapı bir araya gelerek, İzmir Tecrite Karşı Mücadele Platformu’nu ÇHD’de yapılan basın toplantısıyla kamuoyuna deklare etti...”
Uzatmayalım, bu da Apo’yu İmralı’da abad etme faaliyeti.. Bu faaliyettekilerin devleti tehdit ettiklerini de söyleyerek bitirelim.
İzmir ateşler içerisinde yani..!

Yazarın Diğer Yazıları