İzmir, PKK çetesinin suç alanı

A+A-
Behiç KILIÇ

Ahmet Türk ve ekibinin İzmir’de geliştirdiği olayların devamını izliyoruz.. Malum çetenin matbuat kanadı devreye girmiş durumda, PKK çetesini mazlum, İzmirliyi  “saldırgan(!)”  gösterme gayreti içerisindeler..
Ders alınmalı, bu matbuatın hali artık anlaşılmalı.. Paçavralarını satın alarak onları yüceltme, kime destektir anlaşılmalı...
Dikkat ediniz  “yandaş”  olanlardan Barzani sermayesi ile çıkanlardan söz etmiyorun sadece...
Pek Atatürkçü geçinen (!), tavşana kaç metodu ile sütre gerisine maskelenen, geleneksel sermayenin, patronlar kulübünün matbuatını da, millici ayaklarda yalakalık yapıp Barzani petrolünden ihale kapınca rota değiştiren cüce matbuat patronlarını da bu hesabın içine alınız...
Lafı uzatmayıp, rotasını şaşırtmayalım, konumuz İzmir’deki PKK hesapları... A.T’nin yarattığı olay, PKK’nın artık vakti geldi çıkışıdır!.. İzmir’in Atatürkçü insanının direnci kırılmak isteniyor..
PKK yıllardır bu şehirde sinsi faaliyette.. Bu durumdan İzmirli haberdar ama asıl haberdar olanlar kulağının üstüne yatmış anlaşılan!.. Geçen yaz aylarında, İzmir’den gönderilen bir mektup, dehşet iddialarla doluydu..
Önce bu mektuba bir göz atalım. Satırlar şöyleydi;
 “İzmir’de köklü değişim; Yenişehir, eski adıyla Tepecik genelevlerinin rantına tek tük Kürt çapulcularının mafya edasıyla el koyması ve İhsan Alyanak’ın CHP’den seçilmesiyle başladı. İhsan Alyanak ve Yüksel Çakmur’un yanlış ve tehlikeli politikalarını 1. Körfez Savaşı tetikledi. Peşmerge sevecenliği ile ülkemiz vatandaşlığına alınan 1 milyon Suriye, İran ve Irak Kürdünün bir kısmı İzmir’e sistematik bir şekilde yerleştirildi. Mardin, Siirt, Bitlis ve Diyarbakır illerimizde yaşayan vatandaşlarımız; Müslümanlığın vecibelerine ve dürüstlük ilkelerine sıkı sıkıya bağlı oldukları halde, bu yeni yetme ithal Mardinli, Diyarbakırlı gençler İzmir’de her türlü kanunsuzluğa parmak bastılar.
Peygamber yatağı Mardin, Şanlıurfa ve Diyarbakır’ımızdan gelen, beş vakit namazını geçirmeyen, dürüstlük ve mertlik yolunda canını veren insanlar gitti, yerine; hırsızlık yapan, kapkaççı, çek-senet tahsilatçısı, kadın satıcısı, bölücü ve yıkıcı bir ucube kanunsuz sürüsü geliverdi.  Önce Kadifekale’yi işgal ettiler.
Bu kaynaktan zuhur eden işportacılar Kemeraltı’nı ve İzmir Vilayet Konağı mahallini kendilerine mekan seçtiler. Önceleri PKK yayınları ve PKK müziklerini satmayla işe başlayan işportacılar daha sonraları gıda sektörüne el attılar. Sahte Tekel sigaraları; Vilayet Konağı civarında satılmaya başlandı. Çankaya, Basmane ve eski Bitpazarı mahallinde, cep telefonlarını ve çantaları kapan kap-kaççılar ortaya çıktı...
Sahte Süleymaniye sigarası veya Tekel sigarası satıyorlar.”
Mektubun sahibi devamında, kendi tanık olduğu, küçük kız çocuklarına yaptırılan kap kaç olaylarını ve PKK çeteleşmesinin faaliyetlerini örneklerle anlatıyor.. Bu arada ilginç olan, polis ekiplerinin bu adi suç çetelerini yakalamasına karşın, uyum yasaları sonucu, özellikle çocuk yaştakilerin adliyenin bir kapısından girip ötekinden çıkarak gene suça devam etmeleridir..
İzmir bu çetenin girdabında, Apo bayrakları sallayanlar da onlardı..
Tıpkı öteki büyük şehirlerdeki varoşların durumu gibidir bu durum..
Eşkıyanın şehirdeki halidir..

Yazarın Diğer Yazıları