İzmir'de korkutan deprem

İzmir'de korkutan deprem
AFAD verilerine göre İzmir merkez üssü Menderes olan iki depremle sarsıldı. Depremlerin ilki saat 08.07'de 3,8 şiddetinde gerçekleşirken, ikincisi ise saat 08.12'de 2,6 şiddetinde gerçekleşti.

AFAD verilerine göre İzmir merkez üssü Menderes olan iki depremle sarsıldı. Depremlerin ilki saat 08.07'de 3,8 şiddetinde gerçekleşirken, ikincisi ise saat 08.12'de 2,6 şiddetinde gerçekleşti.

Manisa'nın Akhisar ilçesinde saat 11:26'da 5 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Akhisar'da meydana gelen depremin İzmir kent merkezi ile Foça ve Ödemiş'te hafif şekildi hissedildiği belirtildi. 

ART ARDA 18 DEPREM

Bu depremin ardından Manisa'da çok sayıda deprem meydana geldi. Son olaraksa saat 12:29'da Akhisar'da 4.6 büyüklüğünde ve Saruhanlı'da 3.9 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Manisa'da 1 saat içinde art arda 18 deprem meydana geldi.  

CAN VEYA MAL KAYBI YOK

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırmaları Enstitüsü'nün verilerine göre Manisa'da meydana gelen deprem yerin 13.6 kilometre derinliğinde meydana geldi.

ZARARA YOL AÇMADI

Akhisar'da meydana gelen depremin merkez üssünün Doğuca Mahallesi olduğu açıklandı. Depremde herhangi bir can veya mal kaybı yaşanmadı.

5 saniye süren deprem vatandaşlarda tedirginlik yaratmadı. 
Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Akhisar Kaymakamı Kaan Peker şunları söyledi:

Herhangi bir hasar tespit edilmedi. Hayat normal bir şekilde seyrine devam ediyor. Depremin kısa sürmesi bunda etkili oldu" dedi.

YÜZEYE YAKIN OLDUĞU İÇİN ÇOK HİSSEDİLDİ

Jeofizik Mühendisi Prof. Dr. Zafer Akçığ, depremin yüzüye çok yakın olduğu için çok hissedildiğini söyledi. Prof. Dr. Akçığ, Manisa Akhisar'da aktif faylar olduğunu belirterek, 22 kilometre derinlikte oluşan 5 büyüklüğündeki depremin daha çok hissedildiğini belirterek şunları söyledi:

BUNLAR OLAĞAN DEPREMLER

Ben İzmir Bostanlı'da yaşıyorum evde çok hissettim. Çünkü çok derinde değil yüzeye yakın. 5 de orta büyüklükte bir deprem. khisar'da aktif faylar var. Bunlar olağan depremler. Panik yok.

 

 

 

Etiketler: , ,
Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş
Tüm Hakları Saklıdır ©
Yeni Çağ Gazetesi

İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel: (0212) 452 40 40
Faks: (0212) 452 40 58