Ay'da kendisine eşlik edecek 8 kişi arıyor

Ay'da kendisine eşlik edecek 8 kişi arıyor
Elon Musk’ın sahip olduğu SpaceX şirketinin ilk uzay turisti olmaya hazırlanan Japon milyarder Yusaku Maezawa, bugün Twitter üzerinden yaptığı açıklamada 2023 yılında SpaceX’in Starship roketiyle yapılması planlanan Ay çevresindeki geziye kendisiyle birlikte katılması için 8 kişi seçeceğini duyurdu. Maezawa, "Seni bu görevde bana katılmaya davet ediyorum" dedi.

DHA’nın haberine göre, SpaceX ile uzaya gidecek ilk turist olan Japon milyarder Yusaku Maezawa, bugün sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada 2023'te yapılması planlanan yolculukta yanında 8 kişi götüreceğini açıkladı.

Maezawa'nın uzay yolculuğu, 1972'den sonra Ay'a yapılan ilk insanlı yolculuk olacak. Maezawa, "Seni bu görevde bana katılmaya davet ediyorum" dedi.

Uzay yolculuğunu SpaceX'in kurucusu Elon Musk ile birlikte Eylül 2018'de duyuran Maezawa, planın ay yörüngesine yapılan yolculuk olacağını belirtti.

“DearMoon” adını verdiği uzay yolculuğu, Maezawa'nın seçmeyi planladığı halktan sekiz mürettebatla birlikte toplam 10 ila 12 kişiden oluşacak.

Maezawa'nın yolculuk için Musk'a kaç para ödendiğini açıklamadı, ancak daha önce Elon Musk bu yöndeki sorulara "Çok para" yanıtını vermişti.

 

 

 

Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş
Tüm Hakları Saklıdır ©
Yeni Çağ Gazetesi

İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel: (0212) 452 40 40
Faks: (0212) 452 40 58