Kabahat ve özür

A+A-
Altemur KILIÇ

Önceki yazımda gözümden bir ameliyat geçireceğim için, siz okuyucularımdan izin istemiştim. Ama Hürriyet gazetesinde Şükrü Küçükşahin’in Adalet Bakanı Mehmet Ali Şahin’le söyleşisini okuyunca dayanamadım, işte bir gözüm ilaçlı ve kapalı, yazıyorum! “Küçük” olan “Şahin” Şükrü arkadaşımız değil!.. Bakan Şahin, Apo’yu AB talimatları üzerine “rahatlatmak”  kararını izah veya tevil ederken -bağışlasınlar beni- “kabahati” özründen büyük! 
Türkiye Cumhuriyeti Hukuku’nun kurucularından rahmetli  Mahmut Esat Bozkurt’un makamında şimdi kimler oturuyor!  Sadece bu, genelde, Türkiye’nin, nasıl bir iktidar ve yöneticiler tarafından yönetildiğini gösteriyor.
Bakın; boynunu AB ve ABD sayesinde idamdan kurtaran müebbet hapis mahkûmu Abdullah Öcalan, nam-ı diğer Apo, bu yöneticiler sayesinde 1999’dan 2008’e, 9 yılda nereden nereye geldi, getirildi!
Koca TC’nin “Adalet Bakanı” Apo’yu PKK ile mücadelede “kullanmak” için, ona “pazarlık” teklif ediyor: Apo’nun iyi hali görülürse, İmralı’ya sevk edilecek diğer mahkûmlarla görüşebilir, sohbet edebilirmiş!.. 
Şahin demiş ki: “Öcalan (PKK’ya) bombaları bırakın derse düşünürüz.”
Yani “ilke” tamam da, şimdi pazarlık başlıyor! Bundan sonra Apo kendisine başka mahkûmlara verilmeyen özel imtiyazlar sayesinde “uzaktan” komuta ettiği örgütüne başka talimatlar verir ve de PKK güya göstermelik olarak dağıtılırsa hakkında “sohbetten” ve “sohbetin süresinden” başka, diğer  “iyilikler”, mesela şartlı tahliye -ev hapsi- sonunda da “zamanaşımından” af da düşünülebilecek! Dünkü yazımda da söylediğim gibi “gaflet seyri” Türkiye’nin varoluşuna karşı müsademe rotasında devam ediyor!
Türk milleti, şehit anaları, bir  TC Bakanı’ndan ve hükûmetinden, “Bombaları bırakmazsanız terörden ve PKK’dan vazgeçmezseniz” onursal, “daha doğrusu” onursuz uzaktan kumanda “eden lideriniz Apo hakkında yapacağımızı biliriz” diyecek  “bakanları”, hükûmeti arıyor!

  • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları