Kader günü; 12 Eylül Pazar

A+A-
Altemur KILIÇ

Benim sevgili cefakeş, çilekeş milletim, iyi niyetli, hoşgörülü halkım, bayram sonrası sandık başına gideceksin. TC’nin, Türk milletinin, çocuklarınızın, yeni kuşakların kaderini tayin edeceksin!
Dikkat et, bu “sandık” TC’nin “sandukası-tabutu” olmasın.. Bu tabuta ihanet ve gaflet çivileri çakılmasın!
Söz konusu seçenek, Anayasa paketine “evet” veya “hayır” demek değil... Paketteki maddeler değil... Bu maddeler size “hapı” yutturmak için oraya mahsus konulmuş tatlandırıcılar... Yarın bu maddelere değil, bu iktidarın devamına  “evet” veya “hayır” diyeceksiniz...  “EVET” derseniz, Erdoğan ve AKP iktidarının sonraki genel seçimlerden gene mutlak iktidar olarak çıkmasına, “demokrasi” için “halkın egemenliği”ne değil AKP zihniyetinin mutlak egemenliğine EVET diyeceksiniz! 
AKP’yi eğer dindar olduğunuz için  “dindar parti” diye yeğliyorsanız, bilin ki bu parti hakikaten ve içtenlikle “dindar”  değil “dincidir”. Ve mübarek dinimizi amaçları için istismar etmektedir... 
2002’de seçileli beri iddia ettiği gibi, her alandaki “büyük başarılarından”  dolayı beğeniyorsanız; önce PKK ile mücadeledeki büyük başarılarına - “açılımla” bölücüleri azdırmasına- bakın... Ve en son büyük “zaferine” bakın; kendi ordusunu mağlup eden Komutan!   
Kişi dostlarından belli olur. Erdoğan’ın yanaşmalarına, yalakalarına, beslemelerine şöyle bir bakın...Ve ülkenin şu haline... Erdoğan’ın “fahri savcısı” olduğunu söylediği Ergenekon davası sürecine bakın... Değerli komutanların PKK’ya karşı kahramanca savaşmış askerlerin, cezaevlerinde çektikleri tarifsiz acılara ve ayrı düştükleri çocuklarının hüznüne bakın! Ve de dinlemelerle, gizli tanıklarıyla  “Korku İmparatorluğuna” dönen ülkemizdeki kargaşaya bakın!
Her alanda, her yerde, her kesim; öğrenciler, öğretmenler, işçiler, çiftçiler, ayaktalar. Dünyada bu kadar “eylemli” ve “tutuklamalı” başka ülke var mı?... Sadece Güneydoğu’ya, kırlarına, kent sokaklarına değil, bütün ülke sokaklarında her gece yaşanan, bitmez tükenmez eylemlere bakın! Bu ülkede huzur ve refah var mı?.. Ellerinizi vicdanınıza koyun; Türkiye iyi  yönetiliyor  diyebiliyor musunuz? 
Pazar günü HAYIR demeniz için onlarca sebep var, ama bir tanesi yeter: ERDOĞAN!.. Bütün bunlara ve bunların devam etmesine mi  EVET diyeceksiniz... Hayır, siz aptal değilsiniz? İyi niyetlisiniz, hoşgörü sahibisiniz, sağduyu sahibisiniz. EVET demekle, TC’nin tabutuna çiviler çakmaktan öte, kendi kaderinizi, çocuklarınızın, gelecek kuşakların kaderini tayin edeceksiniz. Tatlandırılmış “hapı” yutmayın. Sandıklarda kendi kaderinizi kendiniz tayin edin, “TERCİH” mührünü doğru yere ‘hayır’a basın!

  • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları