Kafadan sakat Apo müritleri

A+A-
Behiç KILIÇ

PKK, bunca zaman içerisinde kendisine bir taban yaptı ve kafaları sakat, hastalıklı tiplerden bir taraftar kitlesi yarattı!..
Bunlar, kadınlı erkekli Apo müritleri.
Eşkıya çetesi bu donanımı nasıl gerçekleştirdi?!. Çok zor olmadı, mahalleler düzeyinde komiteler oluşturuldu, hedef kitleler belirlendi, cahil, problemli, ezik tiplere odaklanıldı. Ve tabii yoksullukları önemliydi. Bu kitle üzerinde propaganda uygulandı, Türk Devleti aleyhine ağ örüldü, olmayacak hikayeler kafalara yerleştirildi. (Hamile kadınlara tecavüz edilip süngülendi masalları ile ekilen kin tohumları gibi!)
Böylece, gözü dönmüş, kan davası peşinde bir kitle yaratıldı!..
İşte bunların ortak paydası da...
Abdullah Öcalan’a kayıtsız şartsız “tapınmak” oldu..
Apo onlar için bir  “ilah” kabul ediliyor!.
Mesihleri!.. İmralı’dan nur inecek, alayı ihya olacaklar...
Apo’nun hali malum!.. İmralı’da kafayı kırmış, balataları hafiften yakmış durumda oturup oturup, dünyayı nasıl idare edeceğinin planlarını yapıyor.. Bütün felsefecilerin yazdıklarını kelime kelime ezberliyor!.. Ardından bu filozofların görüşlerini  “çürüttüğünü” öne sürdüğü yeni sosyolojik öngörülerde bulunuyor!.. Yani anlayacağınız, Aristo falan yanında hikaye!..
“İşin doğrusu budur!..” diye avukatlarını yanına çağırdığında, her seferinde bir filozofu madara (!) eden açıklamalarda bulunuyor!.. İşin tuhafı, bu açıklamaları dinleyenler de “yazık kafayı yemiş” demiyorlar da, söylediklerini belleyip peşine gidiyorlar!..


Anormal kitle...
Apo yandaşlığının bir krema boyutu var tabii..! Bu fasılda, örgüt yöneticiliği yapanlar, siyasi kanatta (!) yer alanlar, şirketleri idare edenler, mafyatikler, hukukçular, işbirlikçi aşiret ağaları falan çok güzel para kazanan ortaklar gibilerdir.. Onların konusu ayrı..
Müritlerin çimentosu ayak takımından...
Onlar umutsuz vaka!..
Bu tiplerin bir özellikleri de internet manyağı olmaları ile ilişkili.. Apo’ya olan “hislerini”  internet üzerinden deklare etmeyi seviyorlar..! Apo’nun tebliğleri internet kanalı ile düzenli olarak yayınlanıyor.. Bunlar da o yayınları okuyup, okuduklarının altına “görüşler” yazıyorlar.. İşte bu yazılarda, eşkıyabaşına “sadakat” yemini yapıp onu tanrılaştırdıklarını gösteriyorlar...
Bu yazılardan bazı örnekler sunalım... Böylece, PKK çetesinin Türkiye’ye karşı nasıl kin tohumları ektiğini, ne yalanlara başvurduğunu ve Apo’yu nasıl tanrılaştırıp insanları iğfal ettiğini daha iyi anlamış oluruz!..
Bakın bir müridi onu nasıl tabulaştırıyor!..
“Kusurumuza bakma Sn. Ocalan; Seni takipte olume gidmeye haziriz ama anlamk konusunda bir on yıl gerideyiz.
Sen yaradilisin son bin yillik en guzel hediyesisin mazlum gonullere, problemli Ortadogu cografyasina; son yuz yildir yok edilmis mazlum Kurtlerin son nefesi; caresiz analarin agidinda isyaninda suzulen siir...iyiki varsin Sn. Ocalan... servanjiyyan”
Bu zavallı gibi bir başkasının yazdıkları da şöyle...
“amara da bu sene gittigimiz de onderligin ruyasinda gordugu ve avukatlarina anlatigi bir hikaye vardi orda ruyasinda amed surlarinda geziyor cocuklarla konusuyor ve cocukgun biri ondan yardim istiyor ve elini cebine atiyor ama cebi bos aslinda o cocuk biziz biz ondan yardim istiyoz ama biz ona el uzatamiyoz ki biz onun dedikleini kavriyamiyoz ki daha onderlik bizim icin elinden geleni yapiyor daha ne yapa bilir koskoca develtin yapamadigini o kucucuk odasinda yapiyor
artık sıra bızde..
artık sıra 20 mılyon(!?) kurd halkında artık sıra genclerde..”


Gaza gelenler!..
Bu hasta tiplerin bir özelliği de, Apoculukla gaza gelip, ırkçı çıkışlarla Türk Milletine karşı bilenmeleri, kan peşinde olduklarını haykırmalarıdır!.. Eşkıya saflarında nasıl bu kadar kolay can aldıkları, içlerine doldurulan kin ve nefrette görülebiliyor.. Bunlar hızını alamayıp, hislerini tanrıları (!) Apo’ya aktarırken bakın neler söylüyorlar..
“Biz gencler onderliksiz bir yasam bizim icin onursuz bir yasamdir bu gün önderliğin silvana özenle sahip çıkması bizi gururlandırmıştır.. kürt uyanışı ve nüfus patlaması kürtler bu nüfusla 2050de devleti devr alırlar..
siz turk orta asyada bir kopekten turediginize inanip ve gelip mezopotamyaya yerlestiniz ve orda halhazirda kurtler yasiyordu  simdide turkiye bizim diyorsunuz yok oyle eskisi gibi yagma orta asyanin daglarindan gelip mezotopotamyadaki baglarindan kovamasiniz dedim ya bitti o eski donemler simdi sira sizde begenmiyorsaniz geldiginiz yere geri donun yani ortaasya yani ana topraklariniza ya sev ya terk et aynen katiliyorum kurdistan bizimdi bizim olacak. yureginiz varsa buyrun gelin kurdistan  daglarina eger savas istiyorsaniz  gelin dew gorun anyayi konyayi
Bak sen ve senin resmi devletin Fiilen bitmiş Kurdistan da, Ne valini, ne kaymakimini ne de polisin kimse şeyin takmiyor. Sadece sembolik olarak duruyorlar.”
Tırnak içindeki PKK’lılara ait bölümlerde, Türkçe imla hataları vardır, bilerek öyle bıraktım... Çakal sürüsünün hali budur!..

 

Yazarın Diğer Yazıları