Kafası karmakarışık olanlar!

A+A-
Özcan YENİÇERİ

Halkın kafası yeterince karışıktı son yaşananlarla karmakarışık hale gelmiştir. Kafa karıştırma operasyonunu yürütenlerin dışında kalanların tamamının Türkiye’de olanlar karşısında idraki ve aklı karışmıştır.
HSYK’nın yeni teşekkülü ile Bakanlık bürokratlarının tekeline geçmesi, Anayasa değişikliğinde iktidara tam destek veren Demokratik Yargı Derneği mensuplarının kafasını fena halde karıştırmıştır.
Wikilaeks belgelerinde Başbakan Erdoğan’ın İsviçre bankalarında olduğu iddia edilen sekiz hesabı AKP’nin ve halkın kafasını karıştırmıştır.
Ertuğrul Günay’ın Başbakan heykele  “ucube” demedi, sözlerine karşın Başbakanın “evet heykele ucube” dedim sözleri herkesin kafasını karıştırmıştır.
Bülent Arınç’ın “ben ezan okunurken de konuşabilirim diye fetva aldım” sözleri muhafazakârların aklını karıştırmıştır.
Bülent Arınç’ın “içki ve seks.../...bir insan için büyük ihtiyaç ve tatmin edilmesi gerekir”, sözleri muhafazakârlarda içkinin  “büyük ihtiyaç” olup olmadığı konusunda kafalarını karıştırmıştır.
“Muhteşem Yüzyıl” dizisinde Muhteşem Kanuni’yi Hürrem’e indirgeyenler halkın kafasını, diziyi tarih sananlar ise tarihçilerin kafasını karıştırmıştır.
Milli Eğitim Bakanının “andımız” ile ilgili sözleri eğitimcilerin kafasını fena halde karıştırmıştır.
DTK’nın aldığı “Özerk Kürdistan” kararı açılımcıların kafasını karıştırmıştır.
Habur’dan zafer edasıyla ülkeye giren PKK’lılar, “açılım açılım” diye tempo tutanların kafasını karıştırmıştır.
Onlarca vahşi ve gaddar cinayetleri işleyenlerin tekbir eşliğinde halay ile karşılanmaları Müslümanların kafasını karıştırmıştır.
Başbakan’ın “sokağa dökülürseniz, dökülün kardeşim” sözleri sendikaların, iş isteyen işsize “devlet iş dağıtma yeri değil”  türünden ettiği sözler işsizlerin, fındık taban fiyatının yükseltilmesini isteyen üreticilere,  “Hazırlopçu” sıfatı vermesi üreticilerin kafasını karıştırmıştır.
Yine Başbakan’ın referandum öncesinde “evet” demeyenler “darbecidir”, referandum sonrasında da “referandumda hayır oyu verenler de ülke sevdası yüzünden vermişlerdir” sözleri de kafaları karıştırmıştır.
GS taraftarının Başbakan Erdoğan’ı protesto etmesi üzerine, GS başkanı Adnan Polat’ın “protestocuların belirlenip stada alınmayacağı” konusundaki sözleri yönetim dahil herkesin kafasını karıştırmıştır.
Başbakan, “içkiyi yasakladık mı, tıksırana kadar içiyorlar” sözleri liberalleri ve ayyaşların fena halde kafasını karıştırmıştır.
Tekraren Başbakan’ın TÜSİAD’da “eğer yaşam tarzlarına müdahale edersek, kendi kimliğimizi, muhafazakâr demokrat ilkelerimizi inkâr etmiş oluruz!” sözleri dinleyenlerin kafasını karıştırmıştır.
Liberallerin “AKP’nin ’demokrasi ülküsü’ müsameresini meşrulaştırmak, her pislediği yere bez koşturmak değil  amacımız” türünden sözleri de liberal olmayanların kafasını karıştırmıştır.
Ülkede bugün itibarıyla kafası karışmayan ve karıştırılmayan hiç bir kesim kalmamıştır.

  • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları