Kanser yayılıyor

A+A-
Altemur KILIÇ

Paradoks, çelişki mi? Yoksa eskilerin deyimiyle “intak-ı hak mı”? Geniş anlamıyla Allahın “hakkının” yerini bulması mı?
İnsan, ister istemez düşünüyor; “Darbe”,  “Balyoz”, “Ergenekon” suçlamaları sürerken, acaba şimdi ülkemizin içinde bulunduğu şu “kaosa” -kargaşaya- radikal fakat elbette meşru olarak son vermek için ne yapmalı? Zira şimdi, bir şekilde bir müdahale yapılmaz, iş oluruna bırakılırsa, bünyemizin her tarafını sarmakta olan “kanser”, Atatürk’ün Cumhuriyetini bitirecek! Bu kadar açık! 
Kanser tümörü en başta, yabancı “uzmanların” teknolojik-psikolojik yardımıyla Cumhuriyetin ve milletin en güçlü savunma, bağışıklık organı TSK bünyesine sokuldu... Ve “tümör” her gün yeni tutuklamalarla ve sadece emekli subayların değil “muvazzaf” Amiral ve Generallerin tutuklanmasıyla devam ediyor!  
Yalaka yandaşlar açıkça “emekliler yetmez” diyorlar; Hasan Cemal yazmış: “İki numaralı sanık içeride. Bir numaralı sanık dışarıda. Emekli general içeride. Muvazzaf general dışarıda! Böyle hukuk olur mu hiç? Utanç verici!” Hasan’ın derdi 3. Ordu Komutanı Orgeneral Saldıray Berk’in de hâlâ tutuklanmamış olması! Asıl utanmaz adamlar, kendi orduevlerine bomba atabilecek kadar alçak olanlar, kendi ordularına sönmez bir kin besleyenler! Herkese, hatta onlara da lazım olacak bir Ordunun moralini bu kadar bozmak alçaklık değil mi? Bugün “kanser” Türk Ordusunun moralini kemirmekte... Genç subayların şevkini kırmakta! Farkındalar mı; parayla pulla satın alınamayacak, yabancıların kıskandıkları bir gücü harcıyorlar!
İntikam
Bu, sağdaki, soldaki aydınların cemaat ve tarikatlardaki, adam ve kadınların Cumhuriyete ve Ordusuna karşı kinlerinin kökleri eskilere dayanır. Mustafa Kemal Atatürk’e ve Ordusuna yıllarca kin bağlamışlar ve şimdi intikam alıyorlar. Düşmanların yapamadıklarını, sözde demokrasi adına “vesayetten kurtulmak” için yapıyorlar! Ancak, asıl önemlisi, bu Cumhuriyeti bitirecek komploları “karşı devrimi” Ordu olmasa, kim önleyecek!
Açıkça sorarım şimdi bunlara karşı Cumhuriyeti korumak ve kollamak için ne yapmalı? Demokrasi mi dediniz? Hangi demokrasi? Yargı mı dediniz? Hangi “Yargı” ? Daha fazla bölünecek ve tamamen İktidarın egemenliği altına girecek yargı mı? Anayasanın değişmez ve değiştirilemez ilkeleri mi?
Ama komplo, bu kadar tek düze değil; İçeriden ve dışarıdan işletilen “tezgâh” büyük... Türkiye, Türk milleti ve Ordusu çok boyutlu bir satranç oyununun sonunda  “feda edilebilir” piyon gibi görülüyor!
Dış güçler, bu “piyonu” kullanmak isterler... İktidarı kullanırlar, ama “Ordu” o kadar kolay değil. Anladılar ki “Türk Ordusu”, kullanamayacakları bir güç, fakat türlü proje ve amaçlarına karşı büyük engel; saf harici kılınması gerekiyor!
 Geçen akşam E.Koramiral Atilla Kıyat çok ilginç bir noktaya temas etti... Tutuklanan muvazzaf ve emekli komutanların hepsi Güneydoğu’da, PKK’ya karşı kahramanca savaşmış askerler... En önemlisi tutuklananların çoğu Denizci muvazzaf ve emekli Amiraller, Albaylar! Türk donanması, Karadeniz’de en büyük deniz gücü. Bölgede Kafkasya’da ve Orta Asya’daki tertipleri önleyebilecek en büyük güç! Bu güç “kullanılamazsa” etkisiz hale getirilmeli, moralini bozmaktan başlayarak! Atilla Kıyat’ın sözünü esirgemeden, hatta TSK’yı da eleştiren sözlerinin tamamını yarın akşam STAR Televizyonunda dinlemeniz lazım.
Vatan’da, Güngör Mengi’nin de emekli Orgeneral Hilmi Özkök’e hitap ettiği gibi: “Masumiyetine inanan bir komutan, yüze yakın askerin sürükleneceği psikolojik yıkımı ve mağduriyeti, ailelerinin düşeceği mahrumiyetleri bile bile susup oturmaz”.
Son gelişmeler, bu “kanser tümörünü” daha başında, “metastaz” yapmadan bünyeden almanın ne kadar doğru olacağını gösteriyor! Bilmiyorum, İktidar rahatsız mı? Ama kamu vicdanı çok çok rahatsız!
Evet, şimdi bir şeyler yapılmalı, “Kanser” daha fazla sarmadan ve TC’yi bitirmeden!

  • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları