"Karadeniz Türk oğlu Türk'tür"

"Karadeniz Türk oğlu Türk'tür"
AKP’li Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu’nun katıldığı bir iftar programında Ekrem İmamoğlu üzerinden Trabzonlulara ve Karadenizlilere ‘Yunan’ benzetmesi yapmasına tepkiler dinmiyor.

İstanbul Esenler’in AKP’li Belediye Başkanı Tevfik Göksu, katıldığı bir iftar programında yaptığı konuşmada, Ekrem İmamoğlu’nun kazanmasına en çok Yunan medyası sevindiğini ifade ederek; İmamoğlu’nun memleketi üzerinden tüm Trabzonlulara ve Karadenizlilere Yunan benzetmesi yapmıştı. Göksu’nun bu benzetmesi kamuoyunda büyük bir tepki ile karşılanırken, konu ile ilgili İYİ Parti Rize Merkez İlçe Başkanı Aşkın Gürsu da bir açıklama yaparak, Göksu’ya sert tepki gösterdi.

“KARADENİZ TÜRK OĞLU TÜRK’TÜR”

İYİ Parti Rize Merkez İlçe Başkanı Aşkın Gürsu, AKP’li Esenler Belediye Başkanı Göksu’nun halkı alenen kin ve düşmanlığa tahrik ettiğini belirterek, “Bir oy için milli değerleri çiğneyen cümlelerinden dolayı kendisini kınıyoruz. Karadeniz Türk oğlu Türk’tür. Karadeniz insanı ülkesi, bayrağı, ezanı, bütün milli değerleri ve Türk kimliği için dün olduğu gibi bugün de gözünü kırpmadan her şeyi göze alır” dedi.

Rizeli olmaktan gurur duyduğunu belirten Gürsu, Tevfik Göksu’ya, Karadenizli AKP’den seçildiği zaman da Yunan medyası biz kazandık diye sevinmiş miydi? diye sordu. Gürsu, AKP’li Tevfik Göksu’yu derhal Türk milletinden özür dilemeye davet etti.

  • Yorumlar 7
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.