Karamollaoğlu'ndan AKP açıklaması

Karamollaoğlu'ndan AKP açıklaması
Saadet Partisi Genel Başkanı Karamollaoğlu, partisinden AKP'ye geçişler olacağına ilişkin iddialara cevap verdi.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, partisinin İstanbul İl Başkanlığı'nda bir basın toplantısı düzenledi.  AKP'nin partisinin bazı önemli isimlerini transfer edeceğiyle ilgili iddialara yanıt veren Karamollaoğlu, "AKP'nin bu teşebbüsü beni memnun etti. Bu bir diyaloğun kurulması manasına gelir. Arkadaşlarımızın söylemlerinden belki faydalanırlar. Bizden kimseyi alıp götürebileceklerine ihtimal vermiyorum" dedi.

TÜRKİYE FİİLEN BAŞKANLIK SİSTEMİNE GİRMİŞTİR

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın son AKP kongresinde genel başkan seçildiğini hatırlatan Karamollaoğlu, "Kabul etsek de etmesek de Türkiye fiilen başkanlık sistemine girmiştir. Başbakanlık dönemi sona ermiş, başkanlık dönem başlamıştır. Artık hükümetin başkanı da, devletin başkanı da, partinin başkanı da bir kişidir. Her şeye rağmen bu yeni dönemin hayırlara vesiyle olmasını diliyoruz" dedi.

İNGİLTERE'DEKİ TERÖR SALDIRISI

İngiltere'de meydana gelen terör saldırısını kınayan SP Genel Başkanı Karamollaoğlu, "Böyle bir hadise hepimizi üzüyor ve endişelendiriyor. Son yıllarda meydana gelen olaylar, Müslümanlarla ilişkilendirilmeye çalışıyor. Bu hadiseleri meydana getiren kim olursa olsun biz terörü lanetliyoruz. Bu dünyaya ve hiç kimseye fayda sağlamayacağına inanıyoruz.Terör karşısında bütün ülkelerin el birliği etmesine ihtiyaç duyduğumuzu duyurmak istiyoruz. İngiliz hükümetine üzüntülerimizi iletmeyi vazife görüyoruz" dedi.

ESKİ İL BAŞKANININ GÖZALTINA ALINMASINA TEPKİ

Darbe sonrası dönemde OHAL ilan edilmesinin doğru, OHAL'in olağan hale gelmesininse yanlış olduğunu söyleyen SP Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, SP Kayseri Eski İl Başkanının gözaltına alınmasına tepki gösterdi.

İlgili Haberler
Karamollaoğlu: "Türkiye'nin bir numaralı meselesi kutuplaşmadır"
  • Yorumlar 13
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş