"Karşı devrim"

A+A-
Altemur KILIÇ

Vatan Gazetesi bir anket yapmış; “Nereye gidiyoruz?” diye sormuş... Ben cevap vereyim; “Binmişiz bir alamete -mahşerin süvarileri tarafından- götürülüyoruz ülkemizin -Cumhuriyetimizin- kıyametine!”
Kavlimce, bir kitap çalışması için bir süre köşemde yazmayacaktım! Ne mümkün? Ben kitabımda, eskileri yazarken, geleceğimiz elden gidiyor. Sevgili Mustafa Balbay’ın apar topar tutuklanması bu “ölümcül, dörtnala giden süreçte” önemli bir aşama...
İddianame, daha ortada yok ama Balbay, Orgeneral Şener Eruygur -Orgeneral Hurşit Tolon ve diğerleriyle birlikte, “terör örgütü kurmak,  Cumhuriyeti ortadan kaldırmak”  için  “darbe”  hazırlıkları yapmakla suçlanıyor! Yani bütün meslek hayatı boyunca yazılarıyla Türkiye Cumhuriyetini, devrimlerini, “karşı devrimcilere” karşı muhafaza ve müdafaa etmeye çalışmış Balbay ve diğerleri, bu Cumhuriyeti  “ortadan kaldırmak”  isterlermiş!
Akıl, izanı, olmayan bir mantık çelişkisi! Fakat, Balbay’ın ve diğerlerinin asıl suçları, onlara göre Atatürkçü olmak ve Atatürk Cumhuriyetinin, nasıl korunacağını “düşünmek” !  


Gerçek
“Bu savaştır!” diye yazmıştım; oysa bu savaş, “asimetrik”  olmaktan da çıktı... “Karşı Devrim” , Atatürk’ün kurduğu Türkiye Cumhuriyetine ve son savunma hattına -Türk Ordusuna- karşı bir  “tersine devrim”, “şeriata” , hatta “Yeni Osmanlıcılık”  diye padişahlığa dönüş harekâtı!  Bir bakıma başarıya ulaştı bile; çok yakında, 29 Mart seçimlerinden sonra AKP kazanınca, sağlı sollu güçler, yalaka yazarlar, “İkinci Cumhuriyetlerini”  veya “Padişahlığı” Ramazan toplarıyla, sevinç sesleriyle ilan ederlerse, hiç şaşmayın!
Hazırlıklar başladı bile. Sokakların, caddelerin adlarını değiştirmeye başladılar. “Adam gibi adam”  gerçek bir “Türk Cumhurbaşkanı gibi Devlet Başkanı”, Ahmet Necdet Sezer’in de adını bir bulvardan silmişler.“Karşı Devrim”  başarıya ulaşınca Atatürk’ün isimlerini, her yerden silerler, heykellerini kaldırırlar ve hatta sonunda, Anıtkabiri de yıkmaya kalkarlar! Gözleri kara! Başarılı oldukça pervasızlaşıyor ve deşifre oluyorlar!
Bir kısım medya, her nasılsa (!), kanunlara rağmen, “ele geçirdikleri”   belgeleri ve ses kayıtlarını, pervasızca aralarında paslaşıyorlar, bilgi kirletmesi yapıyorlar! Bu fesat ve tezvirat ittifakının gizlenecek tarafı da kalmadı!
Anlaşılan  “Karşı Devrimin” eşref saati geldi! 
“Neoconculara” karşı, neden “Neo Osmanlılar” olmasın!.
“Yeni Osmanlıların” Padişahı kim olur. Bu mesele karışık... “Karşı Devrim”  tamamına ulaşsın, gerisi kolay...
Evet;  “Karşı Devrim”  başarıya ulaşmak üzere! Bu durumda, TC’yi korumaya ant içmiş  “Hepimiz Mustafa Balbayız”  ve en az,  “Karşı Devrimciler” kadar cesur olmalıyız... Ya,  “Hepimiz Hrant Dinkiz” diyen sizler, sözde aydınlar, demokrasi şampiyonları “hepiniz” , şimdi  nesiniz, neredesiniz?

  • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları