Kaş'ta bir otele yetecek kadar yanan alana imar çıktı: Allah'ın işine bak tam o kadarlık alan yandı

Kaş'ta bir otele yetecek kadar yanan alana imar çıktı: Allah'ın işine bak tam o kadarlık alan yandı
Antalya’nın turistik cenneti Kaş’ta, villa ve yazlıkların bulunduğu Çukurbağ yarımadasında, 24 Mayıs’ta yangın çıkmıştı. Deniz manzaralı arazinin imara açıldığı ortaya çıktı. Arazinin 13 yılda beri sit alanı ve zeytinlik arazisi olarak durduğu iddia edildi.

Yangın sonrası alanın yeniden ağaçlandırılacağı bildirilirken, imara açılacağı iddiaları da ortaya atılmıştı. Yanan alan hakkında gerçek ortaya çıktı. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından, yangının çıktığı bölge imara açıldı.

ARAZİ İŞ İNSANINA DEVREDİLDİ 

Antalya’nın gözde turizm merkezlerinden biri olan Kaş ilçesinde bulunan doğal sit alanı statüsündeki Çukurbağ Yarımadası’nda kişiye özel imar planıyla yapılaşmaya açılan 119 bin metrekarelik arazinin iş adamı Ergun Bodur’un şirketi olan Kösdağ Ambalaj’a devredildiği ortaya çıktı.

TAPUDA 'TARLA' OLARAK GEÇİYORDU

Tele1'in haberine göre, 2014 yılında ‘zeytinlik’ vasfı değiştirilerek ‘tarla’ olarak tapuya kaydettirilen arazi, geçtiğimiz Haziran ayında Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nca askıya çıkarılan planda ise Çukurbağ Yarımadası’nda ‘Ekolojik Turizm’ vasfı verilerek yapılaşmaya açılan iki büyük parselden biri oldu.

Çukurbağ Yarımadası’nda imara açılan diğer parsel ise CHP eski lideri Deniz Baykal’ın da 16 bin metrekarelik hissesinin yer aldığı arazi olmuştu.

1-20200808014245.jpg2-20200808014245.jpg

  • Yorumlar 24
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş