Kemal Bey'in rakipleri!

A+A-
Hasan DEMİR

Gerçi o defter kapandı, Kemal Kılıçdaroğlu artık CHP’nin tartışmasız Genel Başkanı amma, Sayın Baykal istifa eder etmez o koltuğa öyle isimler önerildi ki basın tarafından, şaştık kaldık!.
Tek ölçüleri de “vatansever olmaktı” önerilen isimlerin. Hakikaten cümlesi vatanseverdi ama “buz gibi” insanlardı.
Arkadaşlarımızın siyaset yapmak için “vatansever olmanın” yetmediğini, halktan oy alınmasının da gerektiğini hâlâ fark edememiş olmaları gerçekten ilginç.
Osman Pamukoğlu’nun vatanseverliğinden şüphe eden var mı? Yok. Ama Genel Başkanı olduğu Hak ve Eşitlik Partisi’nin bir şansı var mı? Prof. Dr. Mümtaz Soysal’ın vatanseverliğinden kim şüphe edebilir, ama partisi, Bağımsız Cumhuriyet Partisi diye bir partinin varlığından kaç kişinin haberi var? Saadettin Tantan’ın vatanseverliği, bilgisi ve dürüstlüğü ile yarışmak mümkün mü, ama Yurt Partisi yüzde kaç oy alabiliyor?
Bilmem anlatabildik mi?
Muğla Üniversitesi’nden
“resmî yazı” aldık
Muğla Üniversitesi, Rektör Prof. Dr. Şener ÖKTİK imzası ile bir “tekzip” gönderdiler.
Önce Sayın Rektör’ün Gazetemizin Sorumlu Müdürü Muhsin Küçük Bey’e gönderdiği üst yazıdan bir bölüm aktarıp sonra gönderdikleri tekzibi sizlerle paylaşmak istiyorum:
“Gazetenizin 04/05/2010 tarihli nüshasında Hasan DEMİR’in “Atatürk, PKK terörü ve AKP” başlıklı makalesinde (...) “Yine bu Türkiye’de Muğla Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu kantininde de Türk Bayrağı ve Atatürk Posterinin ‘siyasi simge’ diye indirildiği, 2009’un Ekim ayındaki gazetelerde yer aldı. Dünyanın hangi ülkesinde devletin kurucusu ve bayrağı ‘siyasi simge’ oluyor; bütün bunların sebebi, PKK’ya hürmet yahut PKK korkusu değil mi” şeklinde beyanda bulunulmuştur.
(...)  Beden Eğitimi ve Yüksek Spor Okulu kantinini kiralayan müstecir işletmeyi alıp, çalışmaya başlamadan kantini düzenlerken Bayrak ve Atatürk Posteri ayrı ayrı yerlerde olduğu için kantinin bir köşesini Atatürk köşesi yapmak amacıyla çıkarmış ve sonra hepsini bir arada toplamıştır. Bu durum kötü niyetli kişilerce çarpıtılarak basına aktarılmış ve haberlerde de Üniversitemize sorulmadan kamuoyuna aktarılmış ve bilgi kirliliği yaratılmıştır.”
Yani Sayın Rektörün de kabul ettikleri gibi basında bu tür haberler yer almış bulunuyor..
Biz işte o “kötü niyetli kişilerce çarpıtılarak basına aktarıldığı” bildirilen ve “bilgi kirliliğine yol açtığı” ifade edilen materyallerden rahatsızlık duyduk.
Bu işlerin aslı astarı olmadığına dair “TEKZİP” başlığıyla gönderilen metni de, okurlarımızla mutlulukla paylaşıyoruz. Çünkü biz, böyle bir olayın gerçek olması yerine, yanılmayı ve özür dilemeyi on defa tercih ederiz:
“Gazetenizin 04/05/2010 tarihli nüshasında Hasan DEMİR’in “Atatürk, PKK terörü ve AKP” başlıklı makalesinde Muğla Üniversitesi hakkında asılsız ithamlar yapılmış ve haberler kamuoyuna çarpıtılarak aktarılmıştır.
Muğla Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu kantininde Türk Bayrağı ve Atatürk Posterinin ‘siyasi simge’ olarak indirilmesi haberi gerçek dışıdır. Beden Eğitimi ve Yüksek Spor Okulu kantinini kiralayan müstecir işletmeyi alıp, çalışmaya başlamadan kantini düzenlerken Bayrak ve Atatürk Posteri ayrı ayrı yerlerde olduğu için kantinin bir köşesini Atatürk köşesi yapmak amacıyla çıkarmış ve sonra hepsini bir arada toplamıştır.”
Haberimizi düzeltir, Muğla Üniversitesi Rektörlüğü’nden özür dileriz.

  • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları