Kemal Kılıçdaroğlu: “Takım tutar gibi parti tutulmaz”

Kemal Kılıçdaroğlu: “Takım tutar gibi parti tutulmaz”
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, takım tutar gibi parti tutulamayacağını belirterek, “'CHP olarak biz her zaman doğruları yaptık' demiyorum. Bizim de yanlışlarımız oldu. Hata vatandaşın ayağına gitmeyen siyasetçide” dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Aksaray’da düzenlenen muhtarlar buluşmasında yaptığı konuşmada eski siyaset tarzının bir kenara bırakılması gerektiğini belirterek, takım tutar gibi parti tutulamayacağını vurguladı. Kılıçdaroğlu, yaptığı öz eleştiride ise “’CHP olarak biz her zaman doğruları yaptık' demiyorum. Bizim de yanlışlarımız oldu. Hata vatandaşın ayağına gitmeyen siyasetçide” ifadelerini kullandı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun açıklamasından satır başları şöyle:

“Sen çalışmazsan üretmezsen, dışardan emir almaya başlarsın. 'Savaşı kazandık tamam' Ekonomik savaşı kazanmalısın.

Cumhuriyet'in ilk yıllarında Demir, Şeker fabrikalarımız vardı. Uçak dünyada uçak üreten 5 ülkeden birisiydi. 1940'lı yıllarda. Ne oldu? Kıbrıs çıkarmasına kadar hepsini kapattık. Oradaki vatandaşlarımıza sahip çıktık. Amerika dedi ki: 'Bir dakika'. Benim iznim olmadan yapamazsın...

Demokrasi olmazsa bir ülkede gelişme olmaz. Demokrasi bir anarşi değildir. Seçmen oyunu kullanır baktı ki çalışmıyor başka bir partiye verir. Takım tutar gibi parti tutulmaz.

Bir toplumda farklı düşünceler olmazsa o toplum gelişmez. Ama 'sen neden bunu dedin?' diye eleştiremeyiz.

Demokrasi seçimle gelenlerin gücü elinde tutan rejimin adıdır. Seçimle gelmişlerdir.

Her gelen politikacı muhtarlarla ilgili güzel şeyler söylemiştir. Çünkü oy almak niyetindedir.

Eski siyaseti bir tarafa bırakmamız lazım. 'CHP olarak biz her zaman doğruları yaptık' demiyorum. Bizim de yanlışlarımız oldu. Hata vatandaşın ayağına gitmeyen siyasetçide.

Kadının başörtüsü sorununu getirdik. Türkiye'nin bir numaralı sorunu haline getirdik. Yanlışa her zaman yanlış diyeceğiz.

Türkiye'ye ilk demokrasi muhtarlık seçimiyle gelmiştir.

Muhtarlık kanunu olması gerek. Teklifi biz hazırladık. Her derneğe de gönderdik. 'Bakın bakalım. Yanlışımız da olabilir. Bildirin biz düzeltelim' dedik.

Birleşik oy pusulanız yok. Niye yok?”

  • Yorumlar 7
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş