Kemal Sunal'ın filmi Mersin'de gerçek oldu. Duyan koşup sıraya giriyor

Kemal Sunal'ın filmi Mersin'de gerçek oldu. Duyan koşup sıraya giriyor
Mersin'in Erdemli ilçesinde yaşayan 52 yaşındaki Hasan Demir, anneannesinden öğrendiği yöntemlerle doğadan topladığı bitkilerden elde ettiği kürlerin birçok hastalığa iyi geldiğini iddia etti. Demir, bu kürleri yaşadığı köyde ücretsiz dağıtmaya başlayınca uzun kuyruklar oluştu. Uzmanlar ise bu tür bitkisel karışımların mutlaka bilimsel incelemeye tabi tutulması gerektiğini belirtti.

DHA'da yer alan habere göre, Erdemli’de alternatif tıpla ilgilenen çiftçi Hasan Demir, dağlardan topladığı bitkileri karıştırarak kür elde ediyor. Bu kürleri 30 yıl önce anneannesinden öğrendiğini ifade eden Demir, 2015 yılında rahatsızlandıktan sonra kendi yaptığı bitki kürünü içtiğini ve iyileştiğini belirtti.

6f6e36d52cdaa7afc622bb84e3d2a035-1.jpg

UZUN KUYRUKLAR OLUŞUYOR

Bitki kürlerinin romatizma, KOAH, bel fıtığı, kas ve boğaz ağrıları, enfeksiyon gibi rahatsızlıklara iyi geldiğini savunan Demir’in evinin önünde kürlerden almak için birçok kişi sıraya girerken, bu durum Kemal Sunal’ın 'Doktor Civanım' filmindeki sahneleri hatırlattı.

2ae2d7d92ee33290913169ccffc41ef8-1.jpg

"TÜM İNSANLIĞA FAYDA SAĞLAMAK İSTİYORUM"

Genç, yaşlı birçok kişinin gün içinde evinin önünde sıraya girerek kürlerinden aldığını kaydeden Demir, hazırladığı karışımın en yaygın hastalıklara iyi geldiğini savundu. Hazırladığı karışımların Sağlık Bakanlığı tarafından bilimsel açıdan incelenmesini isteyen Demir, "Eğer araştırmalar sonucu uygun bulunursa ben bitki kürlerimin tüm insanlığa fayda sağlamasını istiyorum. İnsanlar hastalıklarına çare bulmak için buraya geliyorlar. Ben bu işi yıllar önce öğrendim. Elimden geleni yapıyorum. Şifalı otları toplayarak kürlerimi hazırlıyorum” diye konuştu.

0131c277aca3176f7f55b66f278bcdf1.jpg

VATANDAŞLAR KÜRLER HAKKINDA KONUŞTU

Vatandaşlardan Kemal Özer , damar tıkanıklığı ve vücut ağrıları olduğunu, Demir’in kürlerinden aldığını dile getirdi.

7d4e6dd82876fbe9cf7ab1966c96cf94.jpg

Geçen yıl beyin kanaması geçirdiğini ve durumunun kötü olduğu ifade eden Aliya Gül ise, "Ayağa kalkamazsın diyorlardı. Hasan Demir’in yaptığı bir şurubu aldım. Bir yıldır kullanıyorum. Ayağa kalktım ve kendimi iyi hissediyorum. Hasan Demir, kürlerin karşılığında para da almıyor. Allah, kendisinden razı olsun” dedi.

479c3aed70d3e471349da3aa37b4b263.jpg

"BİLİMSEL BİR KANITI OLMALI"

Erdemli Çevreyolu Aile Sağlığı Hekimi Dr. Mustafa Ajlan Uçar, uzman olmayan kişiler tarafından üretilen bu tür bitkisel karışımların mutlaka bilimsel incelemeye tabi tutulması gerektiğini belirtti. Dr. Uçar, bu kişilerin ellerindeki karışımı çevredeki insanlara dağıtmadan önce Sağlık Bakanlığı’na bildirmesinin şart olduğunu ifade etti. Modern tıp tekniklerinin kanıta dayalı olduğunu dile getiren Uçar, "Alternatif tıpta ise bu durum yok. Bir şey sağlığa iyi geliyor diyorsanız bilimsel kanıtınız olmalıdır. Diğer türlü herhangi bir karışım sağlığınızı tehdit eder” dedi.

18d75dd062fba7ec3ae2cc285e4279db.jpg

 

 

 

 

Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş