Keşan'da yüz yüze eğitime 10 gün ara

Keşan'da yüz yüze eğitime 10 gün ara
Türkiye’nin korona virüs risk haritasında "çok yüksek risk" grubunda yer alan Edirne’nin Keşan ilçesinde bazı okullarda yüz yüze eğitime 10 gün ara verildi. Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, “Artık herkes kendi önlemini alacak. Sağlık çalışanlarımızı, esnaflarımızı düşünüyorsak bu önlemleri almak zorundayız. İlçemizde önlemler kapsamında okul öncesi, ilk ve orta dereceli okulların yüzde 75'i kapandı.” dedi.

AA’nın haberine göre, Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, ilçede salgının artması nedeniyle alınan önlemleri arttırdıklarını söyledi.

Salgınla hep birlikte mücadele ederek başarıya ulaşabileceklerini vurgulayan Helvacıoğlu, vatandaşlardan özellikle maske ve sosyal mesafe kuralına uymalarını istedi.

İlçede vaka sayısının daha artmaması için bazı okul öncesi, ilk ve orta dereceli okullarda yüz yüze eğitime ara verildiğini vurgulayan Helvacıoğlu, şöyle konuştu:

"Önlemlerimizi daha da sıkılaştırdık. Mahallelerde, sokaklarda karantina bölgeleri oluşturduk. Tüm ekiplerimiz pandemi ile mücadele ediyor. Artık herkes kendi önlemini alacak. Sağlık çalışanlarımızı, esnaflarımızı düşünüyorsak bu önlemleri almak zorundayız. İlçemizde önlemler kapsamında okul öncesi, ilk ve orta dereceli okulların yüzde 75'i kapandı. Korona virüsün yoğunluğuna göre okullar belirlendi. 10 gün süreyle okullar kapalı olacak."

Helvacıoğlu, sosyal mesafe ve maske kuralı ile alınan önlemlere uyulması halinde, iki haftaya kadar ilçede salgının etkisinin azalacağını belirtti.

Kentte ayrıca, İl Hıfzıssıhha Kurulunca spor ve fitness salonlarının faaliyetleri de yeni bir karara kadar durduruldu.

 

 

 

Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş
Tüm Hakları Saklıdır ©
Yeni Çağ Gazetesi

İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel: (0212) 452 40 40
Faks: (0212) 452 40 58