Kılıçdaroğlu: "18 adayı alacağız"

Kılıçdaroğlu: "18 adayı alacağız"
CHP Eskişehir İl Kongresine katılan Genel Başkan Kılıçdaroğlu, Yunan Bakan'ın sözlerine tepki göstermeyen hükümete yüklenerek, "2019'da o adaları alacağız" dedi.

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, CHP Eskişehir İl Kongresine katıldı. Gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunan Kılıçdaroğlu, Yunan Bakan'ın küstah açıklamalarına cevap verdi. Kılıçdaroğlu, Bakan'ın adalar cevabına tepki göstermeyen hükümete de sert çıktı.

Kılıçdaroğlu’nun konuşmasından satır başları…

Başbakan Yıldırım’a sesleniyorum. Sizin belediye meclis üyeleriniz neden Eskişehir halkına kin besliyor. Neden temiz bir su içmesini istemiyor.  Neden Yılmaz Büyükerşen ise senin gücün Büyükerşen’i kaldırmaya yetmez.

Ne yaparsanız yapın biz o suyu Eskişehir’i o suyu getireceğiz. Hizmetse sonununa kadar gideceğiz.

80 milyona sesleniyorum. Biz büyükşehir belediyesi su getirmek istiyor. O belediyenin üyeleri su gelmesin diye uğraşıyor.

Herkesin anlayacağını şekilde sordum. Bu şirket hangi şirket. Bu şirketi kime sattın. Bir türlü cevabını alamadım.

Kardeşim senin yakınların o şirketi kime sattın. Ne yerlisin ne de milliyim… Siz mancısız. Soru sormak kavga etmek değilki. Soru soruyorum yanıt ver. Bana da soruyorlar yanıt veriyorum. Sakin bir insanım. Kimseye hakaret etmem. 80 milyonun hakkını koruyorum.

“RÜŞVETE FAİZ VEREN TEK HÜKÜMET”

Rıza Zarrab olayını da unutturmaya çalışıyorlar. Rüşvete faiz veren tek hükümet bu hükümettir. 3 Bakana rüşvet verildi.

Ben şu soruyu sordum Erdoğan’a. Neden Zarrab için olumsuz bir cümle kullanmıyorsun. Bana kullanıyorsun. İşçilere kullanıyorsun. Halka kullanıyorsun. Neden Zarrab için bir cümle kurmuyorsun. Ne var bir cümle kursan. Hangi gerekçe ile kurmuyorsun.

“18 ADAYI ALACAĞIZ”

18 adanın Yunanistan’a ait olduğuna dair belge yok. Adamlar adaları işgal etmiş. İşgal edildi diyorum, neden sesini çıkarmıyorsun. Süleymanşah’ın türbesini kaçırdılar. 18 adadan ses yok. Yunanistan savunma bakanı bana 18 ada için  yanıt veriyor. Gel de al diyor. Bizimkilerden tık yok.

2019’da geleceğiz. O 18 adayı da alacağız.  Rahmetli Ecevit nasıl Kıbrıs’a girdi. Onun gibi alacağız. Biz onun akımından geliyoruz. Sizin milliyetçilikle ilginiz yok. Biz milliyetçiliği Kıbrıs’ın Beşparmak Dağı’na yazdık.

İlgili Haberler