Kılıçdaroğlu: "Arka kapıdan IMF ile görüşüyorlar"

Kılıçdaroğlu: "Arka kapıdan IMF ile görüşüyorlar"
Yerel seçimlere kısa bir süre kala katıldığı bir programda gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, hükümetin ekonomik durumla başa çıkamadığını ifade ederek, "Arka kapıdan IMF ile görüşüyorlar" dedi.

Türkiye iki gün sonra pazar günü yerel seçimler için sandık başına gidecek. Siyasiler seçim programlarına hız kesmeden devam ediyor. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Fox TV'de İsmail Küçükkaya'nın sunduğu Çalar Saat programına katıldı. 

Kılıçdaroğlu'nun konuşmasından satır başları şöyle:

"Doğru değil. Ya hiç davet etmeyeceksiniz ya da davet ediyorsanız dinleyeceksiniz. Bu insanı bir davranıştır. Oturur dinler düşüncelerine katılır veya katılmazsınız. Belli çevrelerin baskılarıyla tavır gösterirseniz sonuçta kaybeden salonu terk eden olur.

"SEÇİME GİRMEK SERBEST, KAZANMAK YASAK"

"Beni en çok üzen şu; bir belediye başkanı gelmiş, bir dönem adaylık süreci de yaşamış, sonra Ak Parti gelmiş teklifini kabule etmemiş sonra CHP'den aday olmuş, kıyamet kopuyor. İki belediye başkanı karşılıklı oturmuş birbirini suçluyorlar ben bunu anlarım. Ama tarafsızlığı üzerine yemine den bir kişi kalkar da nasıl olur da belediye başkanları için ağza alınmayacak özel suçlamalar yapar. Cumhurbaşkanlığı bu sıradan bir makam değil. Bu makamın bir ağırlığı olması lazım, tamam senin yok ama Cumhurbaşkanlığı makamı. Mansur Yavaş tehdit ediliyor (Küçükkaya: Seçimi kazanması halinde görevden alınma gibi bir ihtimal olabilir mi?) Seçime girebilirsin serbest ama kazanmak yasak. Ankara'da Mansur Yavaş alır ve görevinin başına gelir. Mansur Yavaş ayrımcılık yapmaz.

"İSMAİL BEY BUNLARIN HEPSİ HİKAYE"

"Ben düşüncelerimi ifade ettim o beni karalamakla meşgul. İki Trakya büyüklüğünde alan ekilmiyor niçin? Yunanistan'dan 2018'de 28 milyon dolarlık buğday ithal ettik; 13 milyon dolarlık da tütün ithal ettik, bunlara cevap var mı? Yok. (Küçükkaya: Neden Bay Kemal diyor?) Beni kızdırmak için. Niye sinirleneyim ki. Ben konuştuğum için neden Kılıçdaroğlu konuşuyor. Ben konuşmak zorundayım. Çiftçinin durumu çok iyi ama ben çiftçiyle konuşuyorum. (Küçükkaya: Cumhurbaşkanı mitinglerinde verdikleri desteklerle ilgili rakamlar var.) İsmail Bey bunların hepsi hikâye, tarım kanunu madde 21; en az her yıl milli gelirin yüzde biri oranında çiftçiye destek verilir yazıyor. Bugüne kadar yüzde biri verilmedi daha başka ne diyeyim.

"TRT TÜMÜYLE İKTİDARIN KONTROLÜ ALTINDA"

"Yüzde 90'ı iktidarın elinde. Şöyle bir tablo çıkıyor, sizin izleyişiniz artıyor. Her görüşten insan tarafsız haber dinlemek için sizleri izliyorlar. Yine de her şeye rağmen izlenebilecek alanlar var. (Küçükkaya: TRT'de ben Ekrem İmamoğlu'nu, Mansur Yavaş'ı göremedim) 15 Temmuz hain darbe girişiminden sonra Saray'a gittik. Konuşma sırasında Erdoğan'a şunu söyledim; darbe girişimi bize büyük bir iyiliği oldu, TRT bana kapılarını açtı. Dünyanın kanalı var, tümüyle iktidarın kontrolü altında, onların propagandasını yapıyor.

"SEÇİMLERDEN SONRA 2 BUÇUK MİLYON KİŞİYE İSTİHDAM YARATACAKMIŞ, ŞİMDİ YARATSANA, OY ALIRSIN"

"Erdoğan'ın güzel bir itirafı var, 'Türkiye'nin ekonomisini belediye başkanlarının düzeltme ihtimali var mı yok' diyor Türkiye'nin ekonomisinin sorumlusu benim diyor. Kendisine teşekkür ediyorum. Bu ekonomik krizden nasıl çıkacağımızı 13 madde halinde saydım. Belirtirken de ekonomik krize iktidar neden oldu demedim. İyi niyetlerle 13 maddeyi saydım, Türkiye krizden çıkar dedim. Şunu söyleyebilirlerdi 13 maddenin şu kadar yanlış. Aksine hakaret içeren bir sürü laf. Damat kalktı açıklama yaptı, seçimlerden sonra 2,5 milyon kişiye istihdam yaratacağız. Şimdi yaratsana, oy alırsın. Arka kapıdan IMF ile görüşüyorlar, biz biliyoruz bunu.

"(Küçükkaya: İmamoğlu bir dalga yarattı, insanlarda bir sevildi) İmamoğlu çok samimi birisi, yapay birisi değil, içten bir arkadaşımız. Artı, ayrımcılık yapmıyor. Beylikdüzü'ne gidin, kendisine en az oy veren mahalleye yaptığı hizmetlere bir bakın. Şimdi o mahalle ona destek veriyor. 

  • Yorumlar 6
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.