Kılıçdaroğlu: "Kime verdiniz bu araçları?"

Kılıçdaroğlu: "Kime verdiniz bu araçları?"
Aydın'da ziyaretlerde bulunan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Çine ilçesinden sonra Nazilli'de de açıklamalarda bulundu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Aydın'ın Nazilli ilçesinde yaptığı konuşmada İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun Yenikapı'daki miting alanına dizdiği 'israf sergisi' hakkında konuştu.

Kılıçdaroğlu,  Yenikapı'da sergilenen araçlar için, "Kime verdiniz bu araçları?" diye sorarken, "Belediyelerde bini aşkın araba. Bunu niye gösterdi İmamoğlu? İsrafın boyutlarını görelim diye gösterdi. Kul hakkı yemeyeceksin" ifadelerini kullandı. 

Kılıçdaroğlu'nun açıklamalarından satır başları:

Nohut, mercimek, canlı hayvan herşey dışardan. Neden fabrikaları sattın? Nazilli'yi Sümerbank'tan biliyorum. Nazilli'ye o Sümerbank'ın o emeğini biliyorum. Binlerce aile oradan geçindi.

Herşeyi sattık şimdi sıra geldi Tank Palet Fabrikası'na. Katar'a niye veriyoruz arkadaş? Kendi silah fabrikasını yabancı bir orduya niye veriyoruz? Memleketi bu hale kim getirdi Allah aşkına. Suriyelilere neden geldi diye kızıyoruz, Suriyeliyi buraya getiren adama kızacaksınız.

Millet İttifakı'nın belediye başkanları hizmet aşkıyla doludurlar. Onlardan iki şey bekledim. Oy versin vermesin ayrım yapmayacak. Herkesi kucaklayacak. İkincisi, belediye başkanları yaptığı her harcamanın hesabını verecek.

Kul hakkını savunmak gibi bir görevim var. İşçinin, emeklinin, çiftçinin işsizin hakkını savunmayayım mı? Yataya aç giren çocukların anneni yüreğinde açtığı yarayı bilen kaç kişi var? Çocuğunu beslemeyen anneyi Saray'dakiler düşünüyor mu? Belediye başkanlarına söyledim bir çocuk yatağa aç giriyorsa karnını doyurayacaksınız. Yeni bir siyaset anlayışı getiriyoruz.

"İSRAFIN BOYUTUNU GÖRSÜNLER DİYE SERGİLEDİ"

Siyasetten bireysel olarak beklediğim birşey yok. Ne yaparlarsa yapsınlar bunları söylemeye devam edeceğiz. Ekrem Bey'in İstanbul'da parka dizdiği kullanılmayan araçları. Kime verdiniz bu araçları? Neden gösterdi onları, israfın boyutunu görsünler diye. Belediye başkanlarına sesleniyorum; Kul hakkı yemeyeceksiniz, israf yapmayacaksınız.

  • Yorumlar 9
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş